Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ продолжува да биде против процесот за промена на уставното име на Македонија


Добро е секогаш да се слушнат и двете страни односно да се вкрстат аргументите на двете страни така што можев да ги објаснам позициите на ВМРО-ДПМНЕ изминатиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Измислиците околу онаа смешна кованица антизападен треба да им го покрие срамот со продажбата на името и она што го прават во Македонија. Јас и Заев, ...
| | веќе видена | слични

На обвинувањата на СДСМ дека со своите политики Мицкоски оди кон истокот, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ одговара со изнесување на својот добро познат став – дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии
10 копии

ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за следниот циклус претседателски избори, изјави претседателот на партијата Христијан Мицкоски за време на денешната посета во Битола. ...
| | веќе видена | слични

ВМРО ДПМНЕ се наоѓа под тежок политички прогон, а тоа најдобро се гледа и од правосилната пресуда за поранешниот премиер Никола Груевски, обвини лидерот на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски обвинува дека се под постојан политички приогон од страна на власта, преку како што вели, новата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две воспитувачки од градинката „Тетекс“ во Тетово се евиденитирани како заболени од ковид-19, а нивните групи со деца и колешките се во изолација дома. ...
сите 525 | | | веќе видена

Ненад Јовановиќ во гостувањето во Само Вистина на Канал 5 истакна дека паметна и мудра влада не треба да подлегне на притисоци од Бугарија за декларацијата ...
сите 145 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека се разгледува воведување на нови мерки за заштита од ковид-19 поради влошената состојба. Според него, со ...
сите 191 | | | веќе видена

На Врховниот суд му беа потребни речиси две години да го оцени барањето за преиспитување на пресудите на Груевски и Јанкулоска. Тоа е навистина премногу, но за ...
сите 39 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 123 | | | веќе видена

Работиме на финализирање на преговарачката рамка, со цел да ја усвоиме и да ја одржиме првата меѓувладина конференција за време на претседавањето со Советот на ...
сите 182 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ продолжува да биде против процесот за промена на уставното име на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: