Груевски доцнеше на суд, Фетаи побара да биде приведен - не изостана и кавга


Не наврдуваа дека сме антихристи, фрлаа со домати, јајца, компири, имаше повредени, бешекако воена зона- вака сведочеше поранешниот претседател на советот во ...
| | веќе видена | слични

Седница на Советот на Општина Гази Баба, каде советник е и обвинетиот Александар Трајковски, се покажа како многу побитна од судењето за предметот наречен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Советник во Општина Гази Баба кој е обвинет во случајот со насилството во Општина Центар, не дојде на судењето бидејќи имал седница во општината, за што го ...
| | веќе видена | слични

Советникот на Гази Баба, Александар Брајковски денес не се појави на рочиштето за случајот Насилствата во Центар, каде е обвинет. Советникот го извесил судот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Обвинетиот Александар Трајковски во предметот на СЈО "Општина Центар" не дојде на денешното рочиште, па судијата го одложи истото за 29 октомври. Трајковски ...
| | веќе видена | слични
11 копии
повеќе

Останато

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 133 | | | веќе видена

Волја за средби меѓу Скопје и Софија на највисоко политичко ниво има, но датум нема. Откако министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска кажа дека ќе ...
сите 275 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 101 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 59 | | | веќе видена

Љупчо Палевски – Палчо, активист и лидер на движењето „Трета“ вечерва на Алфа телевизија со шокантни обвинувања кон власта за нападот и истрагата која се води, ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски доцнеше на суд, Фетаи побара да биде приведен - не изостана и кавга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: