ВМРО-ДПМНЕ конечно излезе со став: На референдумот гласајте по сопствено убедување


Претседателот на најголемата опозициска партија во Македонија, Христијан Мицкоски ги повика граѓаните да гласаат по сопствено убедување на референдумот на ...
| | веќе видена | слични

Знак на поддршка за лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски можеше да се забележи на една од улиците во Кичево каде беше поставен транспарент со една од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Скопје, 13 септември 2018 На Демократската Фракција на ВМРО ДПМНЕ и на сите чесни и искрени вмровци им е смачено од ,,пресметливи” политичари со двојни и ...
| | веќе видена | слични

Демократската фракција на ВМРО-ДПМНЕ во писмено соопштение го критикува претседателот на партијата бидејќи не излезе со цврст став за ниту едно прашање во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 149 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери се уште не испратил до претседателот на државата Стево Пендаровски известување дека Собранието е ...
сите 142 | | | веќе видена

Со покачување на струјата Заеви се богатат, а граѓаните осиромашуваат. Грабежот мора да запре!- реагира денеска ВМРО-ДПМНЕ. - Граѓаните се против покачувањето ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ конечно излезе со став: На референдумот гласајте по сопствено убедување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: