По жештините следи сериозно невереме, подгответе се


Ова попладне интензивен развој на нестабилност има локално во западните планински предели како и во источните предели од државава. Една линија на нестабилна ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Нестабилно, многу мачно и спарно време ќе го одбележи најавениот најтопол период досега ова лето 2018, граѓаните ги советуваме да бидат крајно претпазливи и да ...
| | веќе видена | слични

Под влијание на ФЛОРИЈАН во склоп со влажна и нестабилна воздушна маса која е со потекло од Црното Море попладнево и вечерва ќе има локален развој на ...
| | веќе видена | слични

Метеорологот Славчо Попоски направи деталната анализа за првата половина на месецот август споед која можно е задржување на циклонот Флоријан во Македонија, ...
| | веќе видена | слични

Почитувани граѓани ја направивме и деталната анализа за првата половина на месецот август која укажува на тоа дека е можно задржување на ФЛОРИЈАН што значи ...
| | веќе видена | слични

Додека кај нас времето константно времето е нестабилно и циклонот ФЛОРИЈАН со денови условува и понатаму во следниот период ќе условува врнежи, грмежи и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Лидерите на Зелената партија ДОМ, Маја Морачанин и на ЛДП, Горан Милевски во Штип го претставија новото граѓанско движење на Центарот, со мотото „Излези од ...
сите 244 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите интервенираат дневно кај стотина случаи. Дневно има и од осум до десет ...
сите 90 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 242 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По жештините следи сериозно невереме, подгответе се

Од:
До кого (е-маил):
Порака: