Ливерпул со ново засилување ги залечи раните од поразот во ЛШ

Фабињо во изминатиот период многу се поврзуваше со Манчестер Јунајтед и изгледаше дека кариерата ќе ја продолжи на „Олд Трафорд“, но на крајот заврши во ...
| | веќе видена | слични

Почна ловот на засилувања во светот на фудбалот. Ливерпул тргна сериозно, не само на теренот туку и надвор од него. Имено сопругата на новиот фудбалер на ...
| | веќе видена | слични

Во светот на фудбалот се вртата луди суми, пари има за секого а последен пример за тоа е Фабињо, кој покрај големата заработка на Монако, му донесе и 4 милиони ...
| | веќе видена | слични

Рио Аве добро ќе се офајди од трансферот на Фабињо во Ливерпул, се говори дека на сметката на португалскиот клуб ќе легнат околу 4 милиони евра„Црвените“ оваа ...
| | веќе видена | слични

Трансферот на Бразилецот во Премиерлигата донесе „богатство“ за еден клуб од Португалија. Англија Бразилецот Фабињо е првото летно засилување за Ливерпул пред ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на македонскиот дел од комисијата за историја со Бугарија, Драги Ѓоргиев вели дека невозможно е да се среќаваат еднаш месечно со бугарските ...
сите 583 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски. Ја информираме ...
сите 203 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Предвремените парламентарни избори се потреба повеќе на Македонија, отколку на ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи ВМРО-ДПМНЕ кога и да има избори ќе победи, но Македонија не ...
сите 379 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на брифинг со новинарите по завршувањето на заедничката средба меѓу македонската и бугарската влада во Софија рече дека Уставот на ...
сите 366 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 105 | | | веќе видена

„Подготвени сме да седнеме и да разговараме за контролата на вооружувањето, разоружувањето, транспарентноста на воените активности, механизмите за намалување ...
сите 481 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ливерпул со ново засилување ги залечи раните од поразот во ЛШ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: