Меган Маркл носи венчаница на Живанши!

По многуте претпоставки и пресметки за тоа чиј потпис ќе стои на венчаницата на новата кралска невеста Меган Маркл, што беше под прашалник до последен момент – конечно љубопитноста на светската јавност е задоволена. Привилегијата ја имаше дизајнерката Клер Вејт Келер, за луксузниот моден бренд Живанши, како што веќе пренесоа повеќе светски медиуми меѓу кои и Harper's Bazaar и NY Times. Погледите на милионската публика ширум светот сега се токму на божествената Меган Маркл која изгледа беспрекорно во венчаницата на Живанши. Фантастичниот венчален фустан носи минималистичка естетика, рамената се суптило отворени, кројот во долниот дел добива ненаметлива А линија, а комплетниот изглед совршено е дефиниран со долг вел со тантелни детали и филигран дијадема која и припаѓала на Queen Mary. Во моментот е во тек церемонијата на која Меган и Принцот Хари ќе го кажат судбоносното „Да". Фото извор: Daily mail, Harper's Bazaar
| | веќе видена | слични

 Не е тајна дека членовите на кралското семејство имаат чудни навики – од избегнување на кромид и лук, до одбивање да консумираат школки, заради ризикот од труење. Сепак, Меган Маркл сака да ги прекршува правилата. „Верувам во здраво хранење во текот на неделата и потоа во честење за време на викендите. Важно е да го пронајдете балансот,“ изјави Меган за Shape магазинот. Очигледно таа го има пронајдено балансот, со оглед на листата на омилени намирници и одличната тежина која ја одржува. Меган Маркл обожава: Тестенини Акаи во чинија Помфрит Такоси со риба Суши Лубеница (со фета, ментол и маслиново масло) Печено пилешко месо Лути сосови Омлет Киноа Потпечени макарони со кашкавал
| | веќе видена | слични
2 копии

Добар дел од светот остана без зборови откако Меган Маркл излезе од автомобилот и за првпат ја покажа венчаницата во која неколку моменти подоцна се венча со принцот Хари. Се најавуваше чипка и раскош, а на крајот американската глумица избра едноставна венчаница со израз на грбот. Додека сите модни магазини, го пофалија нејзиниот избор, на Кети Пери венчаницата не и се допаѓа. Во текот на разговорот со Ентертејмент Тунајт, водителот побара од 33-годишната пејачка да го каже своето искрено мислење, а таа не беше ниту малку блага. „Јас би отишла на уште една проба. Нема да лажам. Требаше да отиде на уште една проба“, истакна Пери. А потоа даде до знаење дека неа далеку повеќе и се допаднала венчаницата на Кејт Миделтон, која беше дело на Александар Мекквин. „Кејт, Кејт победи, дефинитивно победи“, истакна… Нејзините коментари не ги прифатија најдобро Британците, на кои Меган оддеднаш им стана најсимпатичната членка на кралското семејство, а нејзинатавенчаница е огледало на елеганција. Кети додаде дека е среќа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Меган Маркл му кажа „да“ на принцот Хари, а раскошната церемонија ја гледаше целиот свет. Наводно овој пар прв пат се запознал во некој клуб, за подоцна заедничка пријателка која им средила состанок на слепо. И така Меган го својот принц се чини доста едноставно и лесно, без силни перипетија, промена на чувства кои се составен дел од врската на поголем број љубовни парови. Тоа на доста духовит начин го опиша и една Босанка на Твитер. Корисничка со ник „Чаробна ватра“ го кажа она што многумина го мислат. -Меган Маркл излегува во клуб, го запознава принцот, се мажи за него. Ја кога ќе излезам го запознавам Хасиб од Травник, тој ми влетува со „што си така лута“, ми истура пиво по дизајнерската ташна, ме удира за задникот додека нарачувам покрај шанкот, а на пат накај дома штиклата ми падна во шахтата, напиша таа на Твитер.
| | веќе видена | слични

Рекациите од кралската венчавка на принцот Хари и актерката Меган Маркл не стивнуваат. Она што сега се става во фокусот, се споредбите помеѓу Кејт Мидлтон и новиот член на семејството, Меган Маркл. Двете одбраа сосема различен стил на венчаници. Онаа на Кејт ја потпишува модната куќа „Александар Меквин“, чија вредност изнесуваше околу 430 илјади долари. Венчаницата на Мидлтон беше во горниот дел изработена од тантела и корсет. Ракавите исто така беа од тантела, а во предниот дел имаше умерен V-израз. Широкото здолниште заврши со „опашка“ долга 3 метри. Долниот дел од здолништето содржи апликации од тантела, а велот е долг речиси колку и фустанот. Венчаницата на Меган Маркл пак, ја потпишува модната куќа „Живанши“, а нејзината вредност се проценува од 375-400 илјади долари. Актерката се одлучи за минимализам, па на фустанот со долги ракави и т.н. грчко деколте, не содржи никакви украси или апликации. „Опашката“ на фустанот е долга околу пет метри, а приближно толку и велот. Која ви се допаѓа повеќе?
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и Меган Маркл викендов запливаа во брачните води, а сите погледи беа насочени кон венчаницата на Меган Маркл. Сите коментираа дека венчаницата на Меган Маркл е стара 71 година, а основата по која била работена прва ја носеше кралицата Елизабета II. Веначницата која ја носеше Елизабета II во 1947 година кога се омажи за Филип, беше основа на невестинскиот фустан на Меган Маркл. Имено, оваа венчаница била платена од страна на кралското семејство и изнесува околу 100 000 фунти.
| | веќе видена | слични

Во последниве месеци, стилот на Меган Маркл е постојано под лупа на модните критичари, кои до сега, не и забележаа речиси за ниеден недостаток или промашување. Модните парчиња пак, кои ги носи Маркл, многу брзо стануваат хит со силни продажби низ светот. Така, две чантички кои ги носеше принцезата во текот на оваа година станаа бестселери до кои едвај се доаѓа, поради долгите листи на чекање. Број еден на листата на фаворити е Гучи чантата која Маркл ја носеше минатиот месец. Продажбата на оваа чанта од тогаш до денес е порасната за неверојатни 214 отсто. Гучи чантата од моделот Gucci Dionysus Маркл ја носеше неколку пати, со мал црн фустан, но и со кежуал модни комбинации. суперпопуларната чанта со златно синџирче од Малбери Втората суперпопуларна чанта, секако благодарение на маркетингот на Меган Маркл, е модел од марката Mulberry. Препознатлива е по елегантното, златно синџирче. Овој класичен британски бренд веќе низа години е фаворит и на Кејт Мидлтон, па затоа не не чуди што и Маркл често ја гледаме со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Меган Маркл изгледаше како беспрекорна принцеза за нејзината свадба, и конечно беше откриено како таа се подготви за големиот ден. За магазинот People, стилстот за коса на Меган, Серж Нормант открива: „Ние се разбудивме рано, пиевме малку кафе, а потоа само започнавме. Целата атмосфера беше преполна со насмевки, тоа е еден од оние моменти на занес”. Според Нормант, Меган била неверојатно опуштена на утрото на свадбата, што дефинитивно се покажа дека е така. По само една проба пред почетокот на неделата, Меган точно знаела што стил сака за нејзината свадба. Нормант им изјави на новинарите: „Тоа беше најлесниот процес во светот”. Што се однесува до нејзиното однесување пред да се омажи за принцот Хари пред публиката во целиот свет, Нормант вели: „Таа беше мирна и весела. Таа беше многу среќна, тоа утро беше совршено за свадба”. Според Нормант, Меган имала нерви за се. Таа била многу среќна, многу возбудена. Плус, мајката на Меган, Дорија, исто така, била во собата, а Нормант ги опиша заедно како прекрасни. ...
| | веќе видена | слични

Меган Маркл и на својата венчавка, која по многу нешта беше нетипична, остана верна на својот стил на кул калифорниска девојка Клучни зборови: кралска венчавка хари megan markle меган маркл /1 1 /1 1 Американската глумица и принцот Хари се венчаа во капелата St. George, а милиони гледачи ширум светот ја следеа оваа венчавка која беше прогласена за венчавка на годината. Меган Маркл, ни на најсвечениот ден во својот живот не се откажа од својот препознатлив стил на самосвесна девојка, израсната во Калифорнија, па нејзината шминка и фризура беа ненаметливи и ја нагласија нејзината природна убавина. Глумицата се омажи за принцот Хари во прекрасна венчаница со минималистички стил, која ја потпишува модната куќа Givenchy, а тијарата и долгиот вел одлично се вклопија во нејзиниот изглед. Згодната американка носеше ниска пунџа, а фризурата ја осмисли познатиот стилист Serge Normant, со кој соработуваат познатите глумици. Темнокосата убавица не претера ниту со подлогата, па нејзините пеги повторно дојдоа ...
| | веќе видена | слични

Меган Маркл и принцот Хари вчера пред очите на свестската јавност кажаа ДА, и предизвикаа овации. Меган носеше преубав фустан од Живанши, а вечерта за прославата облече друга венчаница. Венчаницата е дизајнирана од Стела Мекартни. ____________________________________________________________________________
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски денеска по втор пат беше повикан да даде исказ во Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и ...
сите 218 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 262 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика сите политички партии, освен СДСМ, да се приклучат на протестот вечерва за независно судство. Мицкоски вели ...
сите 140 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 184 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Во исчекување на новите предизборни и изборни коалиции а во насока на внатрепартиските калкулации за тоа како дел од партиите ќе го трчаат изборниот процес и ...
сите 182 | | | веќе видена

Вчера околу 19.10 часот во Полициското одделение Мирковци, 35- годишна жена од скопско село пријавила дека околу 11.45 часот во с.Кучевиште нејзината малолетна ...
сите 281 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меган Маркл носи венчаница на Живанши!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: