Заев на средба со светската рекордерка во маратон: Клучно е да ги мотивираме младите да спортуваат


Во пресрет на одржувањето на годинешниот „Визер – Скопски маратон“, денеска премиерот Зоран Заев, придружуван од директорот на Агенцијата за млади и спорт, ...
| | веќе видена | слични

Човечкото општество е изградено врз основа на принципот на натпревар помеѓу поединци и меѓу општества. Владата е посветена на зачувување на здравјето на ...
| | веќе видена | слични

Поттикнувањето на интересот кај младата популација за активно учество во професионалниот и рекреативен спорт, како и заложбите за генерален развој на спортот ...
| | веќе видена | слични

Според соопштението од Владата, на средбата беше разговарано за предизвиците со кои се соочуваат карате клубовите во своето работење, како и предлози за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Израелската армија ја гранатираше територијата на Либан во знак на одмазда откако беа истрелани ракети нејзината територија кон Израел. „Шест ракети беа ...
сите 624 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски во гостување во Тема на денот на Сител телевизија истакна дека отсликувањето на вредностите на СДСМ е пресликано ...
сите 368 | | | веќе видена

Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доколку Законот за легализација на дивоградбите по втор пат биде донесен од страна на пратениците тој ќе ...
сите 290 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев на средба со светската рекордерка во маратон: Клучно е да ги мотивираме младите да спортуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: