Нејмар на скандалозен начин се прости од Стивен Хокинг


Ѕвездата на ПСЖ и на бразилската репрезентација, Нејмар на скандалозен начин се прости од британскиот научник Стивен Хокинг. Инаку, Нејмар е во Бразил откако направи операција на скршеното стапало во февруари. Првиот дел од опоравувањето тој го поминува во количка, во која Хокинг беше принуден да седи 55 години, поради дијагнозата за неуронската болест во 1963 година. Нејмар наместо да се фокусира на остварувањата на Хокинг, реши да се „позанимава“ со неговата количка, на бизарен начин. -Морате да имате позитивен приод и да го извлечете најдоброто од ситуацијата во која се наоѓате- Стивен Хокинг, го цитираше Нејмар научникот со фотографија на која фудбалерот се смее во количка. Você tem que ter uma atitude positiva e tirar o melhor da situação na qual se encontra. Stephen Hawking pic.twitter.com/JE2MtyuT6b — Neymar Jr (@neymarjr) March 14, 2018
| | веќе видена | слични
4 копии

Најскапиот фудбалер во историјата, Нејмар, по операција на зглобот на ногата се почесто е на удар на критики поради неговото однесување. Ѕвездата на Пари Сен Жермен вредна 222 милиони евра рехабилитацијата ја поминува безгрижно, при што беше забележан во клуб во Сао Паоло, а неодамна објави и видео на кое танцува само на една нога, додека оперираната нога му е бандажирана. Минатата недела Нејмар беше остро критикуван од јавноста поради имитацијата на неодамна починатиот научник Стивен Хокинг во количка.
| | веќе видена | слични

Една од најголемите светски фудбалски ѕвезди, Бразилецот Неијмар во моментов се наоѓа на рехабилитација во својата татковина, откако го повреди стапалото на натпреварот на неговиот тим „ПСЖ“ со „Марсеј“ на 25 февруари. http://video.dailymail.co.uk/video/mol/2018/03/20/3655947521927430426/640x360_MP4_3655947521927430426.mp4 Тој деновиве го прослави роденденот на својата сестра Рафаела во друштво со девојката, манекенката Бруна Маркезин. Како се забавувал Бразилецот, покажал на својот службен профил на Инстаграм. Како да немаше доволно причини и досега за револт кај навивачите на „ПСЖ“, со кои е во константна војна, тој сега само го запали маслото на огнот. На видеото од забавата Неијмар игра самба со оперираната нога. Ако навивачите на парискиот клуб се гневни на бразилецот, на сопствениците на „ПСЖ“ сигурно им се крава косата на глава како нивната инвестиција тешка 222 милиони евра си игра со своето здравје.
| | веќе видена | слични

Откако заработи повреда на стапалото кон почетокот на месецот поради што нема да игра до крајот на сезоната, Нејмар отпатува на рехабилитација во Бразил и наводно на своите пријатели им порачал дека нема намера да се враќа во Париз. Не само оваа сезона, туку никогаш повеќе како играч на ПСЖ. Трансферот во ПСЖ се одвивал потполно спротивно од неговите очекувања. Тој се надевал дека навивачите ќе го обожаваат, дека лигата ќе биде покомпетитивна, односно дека ќе се бори за титулата во Лигата на шампионите. Но, ништо од тоа не се случи, а откако ПСЖ испадна во осминафиналето од Лигата на шампионите од Реал, Нејмар наводно повеќе не сака да игра за клубот, кој за неговите услуги минатата сезона плати рекордна сума од 222 милиони евра за да го доведе. Изминативе седмици можевме да прочитаме секакви шпекулации поврзани со неговата иднина. Некои медиуми тврдат дека Бразилецот очајнички сака назад во Барса, додека други пишуваат дека неговиот трансфер во Реал е веќе готова работа. И додека се очекува расплет околу ...
| | веќе видена | слични

Најскапиот фудбалер на светот, Нејмар неодамна имаше операција на стапалото која ќе го оддалечи од терените од крајот на сезоната. Нејмар моментално се рехабилитира во Бразил, но не може да мирува, а доказ за тоа е видеото кое се појави на социјалните мрежи. Познато е дека Неј е голем обожавател на музиката и танцот, па и повредената нога не го спречува да танцува. Притоа, Бразилецот беше и во ноќен клуб во Сао Паоло заедно со својата девојка Бруна. Иако беше со патерици, не одби да се слика со фановите пред ноќниот клуб.
| | веќе видена | слични

Бразилецот го претстави целосно променетиот имиџ со кој се враќа на терените во мај. Неодоливо потсетува на Џеј Џеј Окоча од времето кога тој беше „десетката“ на ПСЖ. Нејмар е повреден, на теренот ќе се врати дури пред крајот на сезоната, но сигурно не му е досадно. Тоа го потврдуваат последните фотографии од неговите социјални мрежи, каде Бразилецот го претстави новиот имиџ со кој ќе се врати на теренот. Погледнете сами, неговиот изглед неодоливо потсетува на Џеј Џеј Окоча, нигерискиот фудбалски уметник кој своевремено исто така беше дел од ПСЖ и го носеше дресот со бројот „10“.
| | веќе видена | слични
3 копии

Нејмар подолго време е надвор од фудбалските терени, но најскапиот фудбалер на светот не престанува да предизвикува внимание, иако е далеку од Европа, опоравувајќи се во родниот Бразил по операцијата на стапалото. Фудбалерот на Пари Сен-Жермен во Бразил имаше посебни гости во ликот на сопственикот на францускиот клуб, Насер Ал-Хелаифи, а сите шпекулации зборат дека тој ќе се обиде да го натера да остане во клубот и покрај очигледната голема желба на Реал Мадрид да го добијат феноменот. Додека е во Бразил, Нејмар имаше време да отиде на роденденска забава на својата сестра Рафаела, на малку сомнителен начин да ја одбележи смртта на физичарот Стивен Хокинг, и сега, конечно да го покаже својот нов стил.
| | веќе видена | слични

Нејмар се наоѓа во родниот Бразил каде се рехабилитира од незгодната повреда и операцијата на зглобот, а во ситуација кога има повеќе слободно време од обично, Бразилецот е доста активен на социјалните мрежи и денеска промовираше еден раста стајлинг. Ѕвездата на ПСЖ се очекува да се врати на терените на крајот на месец мај, а во изминативе неколку часа предизвика доста реакции на социјалните мрежи со својата нова необична раста фризура за која доби комичен „поздрав“ и од Антоан Гризман. Французинот редовно ги следи објавите на Нејмар, а денеска го спореди неговиот нов изглед со реге пејачот Озуна. ✌ A post shared by Nj neymarjr (@neymarjr) on Mar 17, 2018 at 10:13am PDT
| | веќе видена | слични

Бразилскиот фудбалер Нејмар се „прости“ од Стивен Хокинг на начин кој беше протолкуван спротивно од очекувањата на фудбалската ѕвезда.Англискиот теориски физичар и космолог почина на 14 март, а поради болеста од студентските денови беше во количка и се соочуваше со ограничено движење и говор.Нејмар по смртта на научникот објави своја фотографија како седи насмеан во количка и под која пишува „Морате да имате позитивен пристап и да го извлечете најдоброто од ситуацијата во која се наоѓате. Стивен Хокинг“.Ова наиде на остри критики, особено на социјалните мрежи.
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалскиот ас на францускиот гигант ПСЖ, како и на бразилската фудбалска репрезентација, Нејмар, ја промаши работата со фотографијата со која реши да му оддаде последна почит на починатиот астрофизичар и научен гениј, Стивен Хокинг. Најскапиот играч на светот моментално е дома во Бразил по операцијата на скршеното стапало во февруари, и е во „трка“ да биде подготвен за Мундијалот. Првиот дел од опоравувањето тој го поминува во количка, во која Хокинг беше „заглавен“ 55 години – од дијагнозата на болест АСЛ во 1963 година. Нејмар наместо да се фокусира на остварувањата на Хокинг, реши да се „позанимава“ со неговата количка. - Морате да имате позитивен приод и да го извлечете најдоброто од ситуацијата во која се наоѓате – Стивен Хокинг - го цитираше Нејмар научникот со фотографија на која фудбалерот се смее во количка. Делува малку бизарно и несоодветно во целата ситуација. Você tem que ter uma atitude positiva e tirar o melhor da situação na qual se encontra. Stephen Hawking pic.twitter.com/JE2MtyuT6b — ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Десетина илјади луѓе маршираат денеска во центарот на Лондон, барајќи нов референдум за Брегзит, додека Парламентот бара излез од ќор-сокакот во која западна ...
сите 254 | | | веќе видена

Гордана Силјановска-Давкова ги премолчи дваесетината прашања на вмровскиот реформатор. Одговорите на тие прашања ќе го разјаснеа нејзиното политичко кредо. Но ...
сите 153 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, беше во посета на Кичево, а младите активисти од градот го пречекаа на средбата наметнати со македонски знамиња ...
сите 230 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска од Нови Сад порача дека властите повеќе нема да дозволат насилство на протестите, како она од минатата сабота, ...
сите 210 | | | веќе видена

Вчерашната средба заврши без договор а најави за нова нема. Вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи очекува преговорите да продолжат но и паралелно да се ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нејмар на скандалозен начин се прости од Стивен Хокинг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: