Војвотката Кетрин шармантна во син труднички фустан во претпоследниот месец од бременоста


Војвотката Кетрин се очекува следниот месец да го роди своето трето дете. Но, напредната бременост не ја спречува да ги испочитува кралските обврски. ...
| | веќе видена | слични

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам ги делат само неколку недели до доаѓањето на најновиот член на кралското семејство. Третото дете на парот се очекува да ...
| | веќе видена | слични

Британските медиуми на ЈуТјуб наишле на снимка од Кејт Мидлтон од 1995. година. Станува збор за снимка од училишна претстава на која гатач на 13-годишната Кејт ...
| | веќе видена | слични

Деновиве на интернет исплива видео од една шкотска претстава од 1995 година, во која денес сопругата на принцот Вилијам, Кејт Мидлтон, на тогашни 13 години ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Земјите кои имаат широко распространета програма за вакцинирање со БСЖ имаат стапка на смртност од коронавирус речиси шест пати пониска од нациите коишто не ја ...
сите 195 | | | веќе видена

Четири лица од Берово, членови на едно семејство се обинети дека свесно го прекршиле полицискиот час во текот на викендот.И покрај тоа што знаеле за мерките ...
сите 225 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев денеска во име на Министерството за внатрешни работи предаде заштитна опрема и средства за три јавни здравствени установи. Донацијата се ...
сите 97 | | | веќе видена

-Локалните штабови се исклучително значајни за справувањето со КОВИД 19, особено во руралните средини, истакна Османи кој воедно е и главен координатор на ...
сите 66 | | | веќе видена

На онлајн конференцијата наречена „Борба против COVID-19 со технологија“, Huawei се пофали со технолошки решенија кои, како што посочуваат од компанијата, ...
сите 21 | | | веќе видена

И покрај постојаното заострување на мерките, МВР секојдневно информира за прекршувања на полицискиот час Заострениот полициски час, кој почнува пет часа порано ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Војвотката Кетрин шармантна во син труднички фустан во претпоследниот месец од бременоста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: