ВМРО-ДПМНЕ: партиските инсталации во судството го рушат функционирањето на правдата и правната држава


ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш предупредува на работењето на судовите. Судиите станаа партиски послушници и војници, велат во опозициската партија. ВМРО-ДПМНЕ уште ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ со писмено соопштение реагира на денешната прес-конференција на Михајло Маневски од ВМРО-ДПМНЕ.„Со лажните информации што денеска ги изнесе ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Два месеци десетина македонски патриоти без никаков основ се наоѓаат во притвор. Видни актери, уметници, режисери, архитекти, доктори и истакнати граѓани се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Два месеца десетина македонски патриоти без никаква основа се наоѓаат во притвор. Видни актери, уметници, режисери, архитекти, доктори и истакнати граѓани се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ова се моменти кога се одлучува за иднината на нашите деца и внуци и затоа навистина овој пат треба да реагираме одлучно. Во минатото често пати повторувавме ...
сите 848 | | | веќе видена

Италијанскиот новинар фриленсер Франческо Касалини вели дека нашата земја треба да преговара со Бугарија, и покрај блокадата за почетокот на преговорите со ...
сите 524 | | | веќе видена

И по 10 дена од прогласувањето на кризната состојба, државата се уште не го активирала КОВИД Центарот на приватните болници. Опремен со кревети, апаратура и ...
сите 938 | | | веќе видена

Психопатолошката елита на власт во Македонија, владее само поради тоа што цело време наоѓа нови моменти како да го повреди македонскиот народ, а истовремено да ...
сите 62 | | | веќе видена

Нема некој кој остана рамнодушен на веста за смртта на Енвер Малиќи. Роден е во срцето на градот – во Старата скопска чаршија. Животот го заврши овде во ...
сите 56 | | | веќе видена

Добитничката на Нобеловата награда за мир Надија Мурад изјави дека пандемијата на Ковид-19 ја зголеми трговијата со жени и родовото насилство, оставајќи го ...
сите 5 | | | веќе видена

Вчера претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при своеото гостување во емисијата на ТВ 21 посочи дека тој веќе четири години е предмет на најбрутална ...
сите 115 | | | веќе видена

Признавањето на македонското малцинство од страна на Бугарија би можело да биде условено од страна на Европската Унија и нејзините финансиски фондови, а ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: партиските инсталации во судството го рушат функционирањето на правдата и правната држава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: