Стативата ја елиминираше Сирија од бараж, Кејхил ја одведе австралија со една нога во Русија (ВИДЕО)


Легендата на австралискиот фудбал Тим Кејхил ја испрати Австралија на финалниот плеј-оф за пласман за СП 2018, откако ги постигна и двата гола за успехот со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалската репрезентација на Сирија сепак нема да игра на Светското првенство следната година во Русија. Најубавата приказна од квалификациите за Мундијалот, ...
| | веќе видена | слични

После регуларните 90 минути резултатот беше 1:1, колку што беше и во првиот натпревар од баражот за азиските квалификации одиграни минатиот четврток во ...
| | веќе видена | слични

Плејоф финалето во азиските квалификации меѓу Австралија и Сирија донесе исклучително возбудлив и до последен момент драматичен меч во Сиднеј, а на крајот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за правда во текот на денот ќе го поднесе барањето за екстрадиција од Турција на Љупчо Палевски – Палчо, кој е првоосмничен за грабнувањето и ...
сите 342 | | | веќе видена

Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзината 98-ма дивизија влегла во Кан Јунис и почнала со операции во градот на југот на Појасот Газа.ИДФ соопшти дека е ...
сите 193 | | | веќе видена

Не знам кој нормален човек или политичар во вакви траорни времиња може да размислува за власт, за избори или за мандати. Изборите се закажани за април и мај ...
сите 307 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија (ИДФ) ќе мора да одржува безбедносна контрола над Појасот Газа долго по завршувањето на ...
сите 330 | | | веќе видена

Адвокатот Васко Стојков, со кого Љупчо Палевски, првоосомничен за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, замина во Белград, е на распит во полициска ...
сите 157 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 66 | | | веќе видена

Игор Јуриќ од Центарот за исчезнати и малтретирани деца за Радиотелевизија Србија вели дека државата е во голема мера одговорна за киднапирањето и убиството на ...
сите 227 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стативата ја елиминираше Сирија од бараж, Кејхил ја одведе австралија со една нога во Русија (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: