Тилерсон: Ракетните проби закана за целиот свет


2 копии

Што ако сепак дојде до нуклеарен конфликт? На пример, во случај Ким Јонг-Ун да одлучи да испали проектил со нуклеарна боева глава кон Јапонија или Гуам? Трамп ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Доколку Северна Кореја изврши тестирање на хидрогенска бомба во Тихиот Океан, тоа ќе биде „промена на играта“ и САД ќе го третираат сериозно, но не веруваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Северна Кореја ќе преземе акција од највисок степен против САД. Најновата закана на комунистичкиот лдиер Ким Јонг Ун уследи отккао Трамп во говорот во Он, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска изјави дека доколку пропадне нуклеарниот договор Иран, со меѓународната заедница тешко ќе успее да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот државен секретар Рекс Тилерсон денеска изјави дека севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун „ги става на тест“ најсилните санкции кои некогаш ги ...
| | веќе видена | слични

Внатре во Северна Кореја – Како САД ја потценува – Извештај на руската телевизија. “Оние кои Северна Кореја ја сметаат за заостаната држава некаде во некоја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оставката секогаш билa и ќе биде чин на одговорност. Одбивањето на оставки во владата после еден таков трагичен настан како во Тетово само значи две работи: ...
сите 575 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 200 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

За време на корона пандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 147 | | | веќе видена

Премиерот Заев купува време, министерот Филипче го чека да одлучи дали ќе ја прифати понудената оставка која министерот ја објави по трагедијата во модуларната ...
сите 709 | | | веќе видена

Осум ученици и класната се позитивни на коронавирус во основното училиште „Вера Циривири Трена“ во Карпош. Според епидемиолошката процена од утре сите 25 ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тилерсон: Ракетните проби закана за целиот свет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: