Фотографии од убиениот Осама нема да видите, но пазете се од вирусот “Бин Ладен“

Во интервју за телевизиската куќа СиБиЕс(CBS) американскиот претседател Барак Обама изјави дека нема да дозволи да бидат објавени фотографиите од убиениот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на САД, Барак Обама, реши фотографиите од убиениот лидер на Ал Каеда, Осама бин Ладен, да не се објават поради загриженоста дека можат да ...
| | веќе видена | слични

„Ројтерс“ фотографиите ги купил од пакистански безбедносен офицер, кој инсистирал на анонимност. Фотографиите биле снимени непосредно откако американските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската армија ја гранатираше територијата на Либан во знак на одмазда откако беа истрелани ракети нејзината територија кон Израел. „Шест ракети беа ...
сите 624 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски во гостување во Тема на денот на Сител телевизија истакна дека отсликувањето на вредностите на СДСМ е пресликано ...
сите 368 | | | веќе видена

Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доколку Законот за легализација на дивоградбите по втор пат биде донесен од страна на пратениците тој ќе ...
сите 290 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фотографии од убиениот Осама нема да видите, но пазете се од вирусот “Бин Ладен“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: