ЕЛЕМ го поништи тендерот за РЕК Битола што го доби „Фероинвест“ на Кочо Анѓушев


Фирмата „Фероинвест“ на вицепремиерот Кочо Анѓушев доби тендер вреден 2,6 милиони евра во државната компанија за производство на струја ЕЛЕМ. Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тендерот од 2,6 милиони евра на државната Електрани на Македонија, кој требаше да го добие фирмата „Фероинвест“ на вицепремиерот Кочо Анѓушев – пропадна, барем ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компанијата на вицепремиерот Ангушев, „Фероинвест“ нема да го добие тендерот за гумени ленти во РЕК Битола. Од ЕЛЕМ попладнево соопштија дека денешната аукција ...
| | веќе видена | слични
4 копии

АД ЕЛЕМ наверојатно ќе го поништи тендерот за набавка на гумени ленти за транспорт на кој во козорциум со турска фирма учествуваше компанијата „Фероинвест“ на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вчера Фероинвест не доби на јавната набавка за транспортни ленти за РЕК Битола, распишана од ЕЛЕМ. „Изминативе денови како компанија бевме во центар на интерес ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата најде соломонско решение да го одбрани вицепремиерот Кочо Анѓушев и неговиот бизнис од скандал. Тендерот на државната ЕЛЕМ на кој се очекуваше да добие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

АД ЕЛЕМ информира дека денешната аукција за тендерот за гумени ленти за транспорт на материјалот во РЕК Битола заврши делумно успешно. Цените, како што ...
| | веќе видена | слични

ЕЛЕМ ќе го поништи тендерот за набавка на гумени транспортни ленти, на кој учествуваше и Фероинвест на вицепремиерот Кочо Анѓушев. Компанијата излегува од игра ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И натаму течат преговорите меѓу политичките партии за формирање на владино мнозинство, откако на 4 август во Собранието беше одржана конститутивната седница за ...
сите 643 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 166 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери се уште не испратил до претседателот на државата Стево Пендаровски известување дека Собранието е ...
сите 734 | | | веќе видена

Со покачување на струјата Заеви се богатат, а граѓаните осиромашуваат. Грабежот мора да запре!- реагира денеска ВМРО-ДПМНЕ. - Граѓаните се против покачувањето ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕЛЕМ го поништи тендерот за РЕК Битола што го доби „Фероинвест“ на Кочо Анѓушев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: