Ураганот донесе ајкули во Мајами!?


9 копии

Ураганот Марија во текот на ноќта стана исклучително опасен и достигна јачина од петта категорија, предупреди американскиот Национален центар за урагани. ...
| | веќе видена | слични

Се очекува дека откако во текот на вечерта минал преку карипскиот остров Доминика, ураганот Марија ќе оди кон Порторико и Девствените острови. Националниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Вториот ураган кој за помалку од еден месец ги погоди Карибите утрово преминал во највисоката категорија 5. Засга е погодено малото острово Доминика. Како што ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Предупредување за тропска бура е објавено за дел од американската област Нова Англија, додека ураганот Хосе се приближува кон североисточниот брег на САД. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од СДСМ информираат дека продолжуваат со сериозни разговори за формирање стабилно парламентарно мнозинство и за владина коалиција со полн, четиригодишен, ...
сите 592 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 155 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери се уште не испратил до претседателот на државата Стево Пендаровски известување дека Собранието е ...
сите 196 | | | веќе видена

Со покачување на струјата Заеви се богатат, а граѓаните осиромашуваат. Грабежот мора да запре!- реагира денеска ВМРО-ДПМНЕ. - Граѓаните се против покачувањето ...
сите 239 | | | веќе видена

Андреа Пирло во саботата беше претставен како нов тренер на Јувентус, потег кој и не беше до толку изненадувачки ако се знае дека италијанскиот првак веќе го ...
сите 92 | | | веќе видена

По повод 19 години од загинувањето на бранителите кај месноста Љуботенски бачила во 2001 година денеска пред нивното спомен одбележје во скопско Волково ќе ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ураганот донесе ајкули во Мајами!?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: