Седум лица се повредени во несреќа на патарината кај Глумово

9 копии
2 копии

Во два часот по полноќ на регионалниот пат Кавадарци – Неготино на влезот во Неготино, се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило „Опел ...
| | веќе видена | слични

Во сообраќајна несреќа која се случила околу два часот по полноќ три лица се здобиле со тешки телесни повреди, а едно лице било полесно повредено.Сообраќајната ...
| | веќе видена | слични

За вчерашниот пожар во Битола, денеска полицијата со детали. Во нивната информација се вели дека на 11.09.2017 година околу 13,50 часот во Битола на ул.„Васко ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Људмила Навални, мајката на починатиот руски опозициски лидер Алексеј Навални, побарала од рускиот претседател Владимир Путин да го предаде телото на нејзиниот ...
сите 415 | | | веќе видена

Се појавија снимки од камери од познат скопски локал, кои ги објави „360 степени“ , кои покажуваат што се случувало на вечерта меѓу саботата и неделата по ...
сите 135 | | | веќе видена

Партијата Демократски сојуз достави инцијатива до Уставниот суд за поништување на автентичното толкување на Законот за амнестија со кое се запре постапката за ...
сите 84 | | | веќе видена

Со осум гласа „за“ и ниту еден „против“ и „воздржан“, членовите на собраниската Комисија за европски прашања денеска дадоа поддршка да помине во понатамошна ...
сите 58 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостување во утринската емисија „Здраво Македонијо“ на Канал 5 истакна дека политичарите кои беа на власт во ...
сите 90 | | | веќе видена

Професорот од Правниот факултет „Јустинијан Први“ Тони Дескоски смета дека на Владата и на Собранието е да одлучат дали ќе влезат во свесно и намерно кршење на ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седум лица се повредени во несреќа на патарината кај Глумово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: