СДСМ на чело со Заев, Царовска и Ковачевски ја поддржуваат стратегијата за мигранти, од буџетот на РМ ќе се прават згради и населби за мигрантите, со вработување, кирии и стипендии


Владата на СДСМ со Стратегијата за бегалци и мигранти 2017/2027 се обврзува дека за истите ќе обезбеди домување со изградба на кампови, преку 100 згради и ...
| | веќе видена | слични

Македонските безбедносни сили немаат пристап до разузнавачките дата бази на ЕУ, па оттука поради зголемен ризик од користење на мигрантскиот коридор од страна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата на СДС на чело со Зоран Заев и Мила Царовска, со стратегијата за интеграција на бегалци и мигранти од транзитна држава Македонија ја прават земја ...
| | веќе видена | слични

-Владата има обрврска да ги штити и да се грижи за граѓаните на Република Македонија а не државата да ја претвора во бегалски камп. Трајното вдомување и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на Социјалдемократскиот сојуз, Заев и Царовска од Република Македонија планираат да направат бегалски камп за трајно згрижување и удомување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Владата на Социјалдемократскиот сојуз има обврска да ја штити територијата на Република Македонија и интересите на нејзините граѓани, а не да ја претвора ...
| | веќе видена | слични

Владата на СДС со секој свој чекор, ја потврдува нивната стратегија и план, за трајно населување на Република Македонија со илјадници мигранти. Сериозноста за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 87 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 312 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 120 | | | веќе видена

– Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица времето на чекање за излез од државата е ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ на чело со Заев, Царовска и Ковачевски ја поддржуваат стратегијата за мигранти, од буџетот на РМ ќе се прават згради и населби за мигрантите, со вработување, кирии и стипендии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: