Средба Заев-Бренде: Владата отвора нови можности за земјата, Норвешка е подготвена да помогне


Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска се сретна со Борге Бренде, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Премиерот Зоран Заев на средба со шефот на Канцеларијата за врски на НАТО во Македонија, Горазд Бартол. Бартол оценил дека правецот во којшто се движи ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Правецот во којшто се движи Македонија е добар и отвора перспективи за граѓаните и за евро-атлантските апсирации на земјата, истакнал шефот на Канцеларијата за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, очекува по скорешниот влез на Црна Гора Македонија да е следната членка на НАТО, ова денеска било ...
| | веќе видена | слични

- Поттикнавте позитивна енергија што се чувствува во земјата, а ја чувствува и Брисел, преку демократските политики на новата Влада на инклузивност и градење ...
| | веќе видена | слични

Дел од навивачите на фудбалскиот клуб „Ботев“ од Пловдив излегле од автобусот и со црн спреј испишале разни графити со навредлива содржина кон Република ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Република Македонија Зоран Заев кажа дека со Бугарите сме еден народ и дека имаме заедничка историја, а бугарските навивачи го блокираа патот ...
| | веќе видена | слични

Тие околу 3 часот наутро со автобус со бугарски регистарски таблички застанале на пауза на бензинската пумпа „Макпетрол“, на обиколницата кај Крива Паланка, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

– Ако бугарската влада на чело со Петков падна и покрај прифаќањето на бугарските услови, сосема оправдано се наметнува прашањето како треба да заврши владата ...
сите 290 | | | веќе видена

„Европската унија мора конечно да даде зелено светло за отворање на преговорите со Македонија и Албанија“, рече канцеларот Олаф Шолц во Бундестагот, ...
сите 320 | | | веќе видена

ЕУ мора да даде зелено светло за Северна Македонија и Албанија, изјави денеска пред Бундестагот германскиот канцелар Олаф Шолц, прогнозирајќи дека утрешниот ...
сите 616 | | | веќе видена

Човекот кој велеше дека има план на власт да остане дванаесет години, по се изгледа нема да ги дочека ни првите дванаесет месеци.Димитар Ковачевски – Таче, ...
сите 255 | | | веќе видена

Како што најави првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски, договорите со БЕГ, компанијата која ги имаше лиценците за снабдување на ...
сите 109 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие, руските воздушни сили неутрализирале 500 украински борци, соопштија во средата во руското министерство за одбрана, а ...
сите 124 | | | веќе видена

Незадоволни граѓани се собраа пред Владата. Активисти, експерти, сите оние кои не се согласуваат со францускиот предлог кој предвидува менување на историјата ...
сите 359 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба Заев-Бренде: Владата отвора нови можности за земјата, Норвешка е подготвена да помогне

Од:
До кого (е-маил):
Порака: