СДС е синоним за празни зборови, популизам, лицемерие и ниту еден успешен проект


Партијата е синоним за деструкција, интриги и манипулации. Нивните први најави се дека ќе ги блокираат проектите отпочнати од Владата на ВМРО ДПМНЕ. На СДС му ...
| | веќе видена | слични
4 копии
9 копии
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ вели дека СДС има одговорност за поттикнување на атентатот врз Никола Тодоров и таа дамка нема да може да ја испере со конфузни реакции полни со ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ не почека ни три дена од формирањето на новата влада на СДСМ за веднаш да ја прогласи за анти-реформска, најмногу заради укинувањето на екстерното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руската приватна воена компанија „Вагнер“ почна да ги повлекува своите единици од украинскиот град Бахмут и да ги префрла освоените позиции на редовните руски ...
сите 132 | | | веќе видена

Фановите се собираат пред портите на домот на Тина Тарнер во Куснахт во близина на Цирих откако синоќа беше објавено дека славната пејачка починала. ...
сите 63 | | | веќе видена

Ректорот на УКИМ „Свети Кирил и Методиј“ вели дека по повод патронатот, пораката е да бидеме сплотени и да ја продолжиме нивната макотрпна работа. „Со голема ...
сите 118 | | | веќе видена

Голем дел од институциите во државата работат со слаб капацитет и понекогаш не ги сфаќаат сериозно предупредувањата на Центарот за управување со кризи, вели ...
сите 106 | | | веќе видена

Пратеникот Антонијо Милошоски во емисијата „За или против“ на Алфа ТВ рече дека претставниците на власта надвор од нивните законски овластувања потпишале ...
сите 335 | | | веќе видена

Кинескиот дипломат ќе биде примен од рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров и еден од неговите заменици - Михаил Галузин. Ли Хуи, кој е поранешен ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДС е синоним за празни зборови, популизам, лицемерие и ниту еден успешен проект

Од:
До кого (е-маил):
Порака: