Вучиќ: Што поскоро да продолжи дијалогот помеѓу Белград и Приштина

Српскиот премиер Александар Вучиќ и директорката на одделот за западна Европа, западен Балкан и Турција во надворешнополитичката служба на ЕУ, Ангелија Ејхорст ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Организацијата „Исламска држава“ денеска објави видео од егзекуција на човек за кој се тврди дека е руски разузнавачки офицер, објави сајтот за следење на ...
| | веќе видена | слични

Руското министерство за одбрана ги демантирало наводите на ИСИС и медиумите, кои тврдат дека погубениот маж од снимката е руски офицер. "Сите припадници на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Таканаречената Исламска држава, денес објавила видео на кое се гледа погубувањето на едно лице, за кое се тврди дека е руски разузнавачки офицер, заробен во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
повеќе

Останато

Со сите успеси што заедно ги постигнавме, покажавме дека можеме, денес сме членка на НАТО, денес ги почнуваме преговорите за членство во ЕУ, имаме утврдена ...
сите 452 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 91 | | | веќе видена

За прв пат ќе се гласа три дена, во работни денови и изборите ќе траат до 21 часот. Епидемијата на коронавирусот делумно ги измени протоколите на текот на ...
сите 407 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ: Што поскоро да продолжи дијалогот помеѓу Белград и Приштина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: