Тамара Ангеловска подготвува две нови песни


Младата талентирана пејачка Тамара Ангеловска која пред само неколку дена додаде уште две нови награди во својата колекција, а ги освои на меѓународни фестивали, активно работи на својата музичка кариера и наскоро ќе промовира две нови песни. Имено, зад новата песна на македонски јазик стои веќе проверениот тим на Тамара, музиката и аранжманот се на хитмејкерот Иле Спасев, додека текстот го напиша Даниела Хаџи-Тоневска, а англиската песна е комплетно музичко дело на реномираната продукција High Records. Видеоспотовите за двете песни ќе бидат во режија на Џулиани и неговата продукција Џубокс Видео, а Ангеловска ќе се појави во креации на Златко Јовановски. Како потсетување, Тамара Ангеловска студира на отсек флејта во средното музичко училиште „Илија Николовски – ЛУЈ“ и годинава ќе матурира, а своето високо образование ќе го продолжи на еден од најпрестижните факултети за музика во Букурешт, Романија.
| | веќе видена | слични

Состојки: 2 свежи краставици 360 г туна сол црн пипер 1 китка млад кромид 1 лимон 1 зелена салата Приготвување: Измијте ги краставиците, исушете ги и излупете ги украсно, па исечете ги на крукчиња со дебелина од 1 см. Процедете ја туната од маслото и иситнете ја во блендер во фино пире. Додајте малку лимонов сок, сол и мелен црн пипер по вкус, па мешајте за да ги поврзете состојките. Наредете ги круговите краставица во чинија и врз секој ставете лажиче од смесата со туна. Посипете со ситно сечкан млад кромид, а како прилог можете да сервирате зелена салата зачинета со малку лимон.
| | веќе видена | слични

Пред големиот христијански празник Велигден, сестрите Тијана Дапчевиќ и Тамара Тодевска неколку дена беа заедно во Амстердам. Уште за време на летот кон Холандија пејачките моментот го овековечија со видео, а по пристигнувањето за своите обожаватели и следбеници на социјалните мрежи, објавија неколку фотографии од нивната авантура , чија цел не беше само туристичка, туку таму престојуваа со поради важна причина, односно нивниот настап на официјалната забава на ОГАЕ Холандија. Па така, покрај настапот на годинешната евровизиска претставничка Јана Бурческа, пред европските фанови на Евровизија, настапија и тие со неколку песни од минатите изданија, како и оние со кои тие настапуваа на евровизиската сцена. За своето патешествие низ Амстердам Тијана и Тамара открија доста детали, но за најважната заобиколија да се пофалат. Инаку, македонската евровизиска делегација и Јана Бурческа на 1-ви мај заминуваат за Киев, а деновиве ќе бидат посветени на усовршување на големиот настап на 11-ти мај. Во продолжение ...
| | веќе видена | слични

Откријте ги тајните за јајцата за кои не сте размислувале, ќе се изненадите… Како да направите „кајгана“ во лушпа? Како вареното јајце да биде целосно во жолта боја? Како да проверите дали јајцето е свежо? На кој начин без мака да одвоите жолчка од белка со совршено едноставен трик? Како да одвоите лушпа во два потези? Како изгледа жолчката после 5, 8, 10 и 12 минути готвење? Одговорите на сите овие, но и други прашања погледнете ги во видеото: Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство
| | веќе видена | слични

Без малку мака направете ја оваа салата. Одличен избор за празнична трпеза… 350 гр пилешко филе 200 гр кисела павлака 150 гр мајонез 1 лажичка сенф 4-5 кисели краставички 100 гр печени кикирики 100 гр сусам Пилешкото сварете го, изладете го и исечкајте го на коцки. Сусамот пропржете го на суво неколку минути убаво да порумени. Кикириките сомелете ги во блендер, а краставичките ситно исечкајте ги. Сите состојки соединете ги, посолете, изладете и уживајте! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство
| | веќе видена | слични

Тамара Тодевска за прв пат годинава вапцаше јајца, па се пофали на социјалните мрежи како и излегле. Таа им го честиташе големиот и тежок празник Велигден на сите Христијани.
| | веќе видена | слични

Тамара Тодевска годинава за првпат бојадисуваше јајца по повод празникот Велигден. Со оглед на резултатот со кој се пофали на социјалните мрежи Тамара изгледа одлично се снаоѓа во улогата на младата домаќинка. Со нејзиниот сопруг Александар пејачката испрати уникатна велигденска честитка до своите пријатели. Тие празнично ја дотераа нивната ќерка Хана во прекрасно фустанче и со црвена панделка и насмевка на лицето и порачаа: Христос воскресе гради пријатели! За многу години!
| | веќе видена | слични

Тамара Тодевска е една од ретките наши јавни личности која се пофали со своите бојадисани велигденски јајца.Тамара Тодевска е една од ретките наши јавни личности која се пофали со своите бојадисани велигденски јајца.Погледнете како изгледаат...
| | веќе видена | слични

Старлетата Тамара Џуриќ итно е оперирана во една белградска клиника откако и се изли силиконот во задникот, поради што наводно здравјето и било сериозно загрозено. Тамара пред неколку месеци ја зголеми заднивата, но нејзиното тело не го прифатило силиконот, и дошло до компликации поради кои веднаш беше префрлена во болница. „И се изли, и веднаш беше префрлена во болница, ситуацијата беше алармантна. И се изли силиконот во задницата и направи хаос. Постоеше голема опасност од добивање на сепса, здравствената состојба и беше критична, па докторите ја оперираа по итна постапка и го отстранија“, тврди извор близок до Тамара за Пинк.рс и додава дека таа и понатаму е во болница и дека за нејзината здравствена состојба, таа разговара само со најблиските. „Никој не знае ништо, буквално со никого не зборува на телефон. Се слушна само со нејзините, а таму е и сестра и, која по цел ден минува во болницата. Тамара е во очајна состојба, но се надева дека на крајот се добро ќе заврши“, заклучи еден од нејзините пријатели.
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 201 | | | веќе видена

Факти на денот: 1. Зоран Заев фатен во криминал диктира пресуди на Врховен суд. 2. Зоран Заев тргувал со 8-те пратеници, фатен како им ветува паѓање на случаи. ...
сите 284 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тамара Ангеловска подготвува две нови песни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: