Тамара ги покажа велигденските јајца

Тамара Тодевска е една од ретките наши јавни личности која се пофали со своите бојадисани велигденски јајца.Тамара Тодевска е една од ретките наши јавни личности која се пофали со своите бојадисани велигденски јајца.Погледнете како изгледаат...
| | веќе видена | слични

Како што вчера објавивме, Тамара Џуриќ по негативните реакции на аква филтерот во задникот на Военомедицинската академија во Белград, ја чека уште еден зафат. Иако се труди да на сите им докаже како добро се чувствува, кризата кога е во прашање нејзината здравствена состојба сеуште не минала. Се ќе биде готово дури по втората операција, кога лекарите ќе го исчистат ткивото на Тамара. А вака сега изгледа задникот на Тамара: Очигледно е дека Тамара се труди да во болницата изгледа пристојно, затоа што подобро се чувствува, и самата на себе си дава енергија, што докажа и фотката од пред два дена:
| | веќе видена | слични
3 копии

Старлетата и поранешна учесничка на реалното шоу „Фарма“, Тамара Ѓуриќ заврши во болница поради тоа што и пукна силиконот во задникот, кој за малку ќе ја чинеше живот. Тамара веќе со денови е во болница поради инфекцијата, но сега се чувствува подобро и се наедва на брзо заминување од болница. На социјалните мрежи таа го покажа голиот задник како изгледа по пукањето на силиконот. Инаку, старлетата има повеќе корекции на себе, а како ќе одлучи по овој проблем и дали повторно ќе стави силикон останува да видиме.
| | веќе видена | слични

Еве каква е вистинската состојба на пејачката Откако пред некој ден низ медиумите протече трагична вест во која се велеше дека старлетата и пејачката Тамара Ѓуриќ е мртва, набрзо потоа таа ги поздрави своите фанови преку Инстаграм и откри дека е во болница. - Не ми е добро - напиша Ѓуриќ под фотографијата. A post shared by Tamara Djuric (@tamarasstar89) on Jan 21, 2017 at 2:01pm PST Српските медиуми пренесоа дека девојката прави пластична хирургија на задникот. Но според она што денеска го пренесуваат медиумите нејзината состојба не е добра, односно настанале проблеми, така што и се разлил аква филер на задникот. A post shared by Tamara Djuric
| | веќе видена | слични

Српската старлета Тамара Ѓуриќ, која одвај остана жива по вбризгување на хидрофилен гел во задникот, на сите жени им порача да не му робуваат на физичкиот изглед. Лекарите се бореле за нејзиниот живот, а според најновите информации, нејзината состојба денес е подобра. Таа била исплашена, мислејќи дека нема да излезе жива од болница, но сега се огласила со порака за своите обожаватели на Фејсбук. - Тамара Ѓуриќ се чувствува живо - напишала старлетата на својот профил. Претходно таа се обратила до жените апелирајќи да не претеруваат со силиконите и да не му робуваат на физичкиот изглед. - Некој ќе рече што зборува таа сега за силикони, но доволно сум компетентна и затоа сакам да им помогнам на другите да не поминуваат низ она што јас го преживувам - изјавила Тамара Ѓуриќ откако била примена во болница поради компликации по естетско зголемување на задникот. Кога била примена во болница, Ѓуриќ била исцрпена, потечена од плачење и уплашена за својот живот. Не сакала да биде фотографирана. - Да не се јавев навреме ...
| | веќе видена | слични

Српската старлетата и поранешна учесничка на реалното шоу „Фарма“, Тамара Ѓуриќ заврши во болница поради тоа што и пукна силиконот во задникот.Ова е една од многуте пластични операции кои ги има таа, но е единствената која за малку ќе ја чинеше живот.Тамара веќе со денови е во болница поради инфекцијата, но сега се чувствува подобро и се надева на брзо заминување од болница. На социјалните мрежи таа го покажа голиот задник како изгледа по пукањето на силиконот, но потоа објави и фотографија по операцијата која поминала успешно.
| | веќе видена | слични

Иако фановите и пријателите вчера беа воодушевени со пораката на Инстаграм во која напиша „Ќе се видиме набрзо“, Тамара Џуриќ и понатаму не знае кога ќе ја напушти Военомедицинската академија во која е хоспитализирана. Како што дознаваме, иако се труди да го охрабри и семејството и пријателите, вистината е дека здравствената состојба на Тамара не е доведена во нормала, за што сведоичи и тоа што Џуриќ ја чека уште еден тежок чекор. Се работи за тоа да Тамара во наредните неколку дена мора да оди на уште една операција, поради тоа што не и е целосно очистен аква филерот кој и се разил во задникот. „Тамара ја чека уште еден зафат, така да ништо засега не е готово. Таа е позитивна, повеќе поради другите, блиските луѓе, не поради себе, и не сака да биде сожалувана. Таква е, тоа сите го знаат. Но, тешко се носи со фактот дека ја чека уште една операција. Со помош на силни антибиотици, кои ги пие, аква филерот не се проширил, но делов во кој се разлил мора во целост да се исчисти. Тамара изгубила многу крв, сила и ...
| | веќе видена | слични

Велат дека жените дополнително се разубавуваат за време на бременоста и откако ќе ја доживеат мајчинската љубов. Ако се водиме по ова непишано правило, тогаш тоа сигурно делува и кај нашата поп-пејачка и тазе мама Тамара Тодевска. Иако целосно е посветена на својата малечка и сакана Хана, Тамара не ги заобиколува настапите и предано функционира на секое поле. Па така, деновиве таа работеше на нова фотосесија каде носи црна комбинација на маичка и фармерски, а од која се забележува израмнетиот стомак. фото:бојан стоилковски По породувањето Тамара преферираше да носи нешто поширока облека, а не и требаше и многу време за повторно да се врати во форма. Секси, мистична, драматичка – мама Тамара едноставно блеска!
| | веќе видена | слични

Идеален поствелигденски рецепт, кога се прашувате што да правите со обоените јајца кои ви останаа. Потребни состојки: 8 варени јајца, излупени и ситно исецкани 1/2 чаша мајонез 1 голема лажица сенф 1 парче свеж целер, ситно исецкан ¼ чаша ситно исецкан млад кромид 3 ситно исецкани кисели краставички 1 мала лажица свежо исецкан коријандер буковец сол и бибер по вкус парчиња бел леб (селски ни е фаворит, а може и багет) Начин на подготовка: Во поголем сад измешајте ги сите состојки и сервирајте ја салатата на парчиња леб или во голема чинија доколку не сакате да ја јадете со леб. Лепчето можете малку да го потпечете, претходно намачкано со путер, доколку сакате да крцка.
| | веќе видена | слични

Вкусно предјадење кое одлично оди со чаша ладно пиво. Потребни состојки: 10-12 варени јајца, ситно исецкани ¾ чаша мајонез 2 големи лажици сенф сол и бибер по желба 1 мала лажица шеќер ½ чаша сланина, ситно исецкана 1 парче целер, ситно сецкан ½ мала лажица црвен пипер Начин на подготовка: На средно силен оган ја пржиме сланината додека не постане крцкава, околу 10 минути. Тргнете ја настрана, оставете ја да се олади цедејќи ја на парче хартиена салфета. Во голем сад измешајте ги сите состојки и салатата е готова. Оставете ја само 1-2 часа во фрижидер, пред да ја послужите. Можете да ја комбинирате со кифлици или вашиот омилен леб.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фијаското на самитот во Брисел е „втор Букурешт“ за земјата, дури и поопасен од првиот. Во 2008 година имавме јасна насока каде е излезот, овојпат, никој не ...
сите 1764 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, го прифати предлогот на премиерот Зоран Заев за брзи предвремени парламентарни избори, но не е сигурен дали премиерот ...
сите 472 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Во ВМРО ДПМНЕ има поплава од документи и материјали кои ги носат загрижени граѓани кои ги докажуваат коруптивните активности на власта. Најголем дел од ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тамара ги покажа велигденските јајца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: