Мегафон

Талентираниот музичар од Берово, Иван Мамучевски е ново и надежно име со желба да се пробие на македонската музичка сцена, а за да го докаже тоа, деновиве ја ...
| | веќе видена

Со брзина на светлината се прошири информацијата дека менаџментот на ТВ 21 одлучил да ја укине најгледаната македонска емисија „Урбан таг“ која ја емитува на ...
сите 2 | | | веќе видена

Музичкиот состав „Фидбек бенд“ го промовира својот најнов видеозапис за третата по ред студиска песна која го носи насловот „Влези во мојот живот“, а зад неа ...
сите 9 | | | веќе видена

Единствениот виртуелен мобилен оператор кој функционира во земјава, Лајка мобајл ги преполови цените и понуди нови пакети. Она што е важно да се истакне е дека ...
сите 2 | | | веќе видена

На годинешниот Саем на мебел Jumis Luxury доби признание за најдобар експонат, кујна, во категоријата производители. Оваа компанија веќе 25 години ги креира и ...
сите 10 | | | веќе видена

Фолк пејачот Далибор Ѓошиќ го промовираше вториот сингл и спотот за истиот од проектот „Ајде сонце зајде“, проект во кој се обработуваат стари македонски ...
сите 18 | | | веќе видена

Најпосетуваниот саем во Македонија започна! По тој повод Стопанска банка АД – Скопје заедно со своите трговци партнери на посетителите им овозможи брзо, лесно ...
сите 18 | | | веќе видена

Виз Ер Скопскиот маратон како и секоја година, ги поттикнува сите на заеднички начин да ги исполнат своите цели и заедно да го поминат денот на што е можно ...
сите 3 | | | веќе видена

Со пристигнување на пролетта, на 8 – 9 април во Македонска опера и балет пристигнува и новото 14-то издание на детскиот фестивал „Поточиња“. Најмалите љубители ...
сите 10 | | | веќе видена

Популарниот македонски фолк пејач, Ѓоко Јовиќ веднаш по враќањето од големата австралиска турнеја ја промовираше својата најнова песна која го носи насловот ...
сите 6 | | | веќе видена

next