Контраспин: Двете лица на ВМРО-ДПМНЕ – Манифестот спротивен на праксата


Делови од Манифестот на ВМРО-ДПМНЕ ги сметаме за извртена вистина или спин, бидејќи не е возможно исти луѓе на чело на оваа партија, во изминатите најмалку ...
| | веќе видена | слични
3 копии
12 копии

Аболицираниот криминалец Зоран Заев не може зад грбот на народот да договара одредени сценарија, платформи од туѓи држави и тоа после избори мамeјќи ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Остануваме будни и и нема да дозволиме никој да ја спроведе Тиранската платформа. Иницијатива за Заедничка Македонија повикува на уште поголема масовност на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Излезот од политичката криза во државата се нови парламентарни избори затоа што само така граѓаните јасно и недвосмислено ќе може да се изјаснат околу ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Народот му застана на пат на криминалецот Заев и мафијата од СДС. Народот ги прочита лагите и не им дозволи да ги раскрчмуваат највисоките државни и национални ...
| | веќе видена | слични

Според ВМРО-ДПМНЕ, народот ги прочитал лагите на СДСМ и не им дозволил да ги раскрчмуваат највисоките државни и национални интереси. Албанските партии, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Чаир ќе има висока сума, еден од проектите е проширување на булеварското решение на влезот од Бит Пазар кон Чаир и тоа мора да се направи и го повикувам ...
сите 392 | | | веќе видена

„Ја зголемивме минималната плата за 120%, просечната за 80%, а пензиите ги зголемивме за 55%. 100 милиони евра дадовме за поддршка и развој на домашните ...
сите 298 | | | веќе видена

„Каде без мене министерке у Европа ќе одите?“, „Секси зајачица“, „Лепотица“, „Каков осмех има као да е глумица со искрени намери“,„Убавица (лавица) ...
сите 205 | | | веќе видена

Изборната кампања за кандидатката за претседателка на Македонија, професор д-р Гордана Силјановска Давкова, денес продолжи со митинг во Аеродром. -На почетокот ...
сите 387 | | | веќе видена

- Неопходно е процесот на обезбедување на оваа помош да ја достигне својата конечна точка, и по Претставничкиот дом на американскиот Конгрес да биде одобрена ...
сите 264 | | | веќе видена

„Македонија низ својата историја водела многу борби, имала препреки и проблеми, но македонскиот народ секогаш знаел да изнајде соодветно решение и да стави ...
сите 112 | | | веќе видена

Каде ќе избие следниот израелско-ирански конфликт? Како што вели Мајкл Стивенс, експерт за Блискиот Исток во Кралскиот институт за истражување на одбраната ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Контраспин: Двете лица на ВМРО-ДПМНЕ – Манифестот спротивен на праксата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: