Наташа Габер Дамјановска со најмногу гласови за судија во Стразбур


Комитетот за избор на судии во Европскиот суд за човекови права кој вршеше интервјуа со кандидатите, му предлага на Парламентарното собрание на Советот на ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Јован Илиевски избран за судија од Македонија во Европскиот суд за човекови права Парламентарното собрание на Советот на Европа со 106 гласови го избра Јован ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Илиевски од второпласиран, успеа да ја победи Габер во трката за Стразбур Обвинителот Јован Илиевски е третиот претставник од Македонија во Европскиот суд за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јован Илиевски е избран за нов судија од Македонија во Европскиот суд за човекови права. Парламентарците од 47-те земји членки на Советот на Европа до 17.00 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Јован Илиевски, обвинител од Одделот за организиран криминал и корупција со 106 гласа е избран за судија од Македонија во Европскиот суд за човекови права. 11 ...
| | веќе видена | слични

Обвинителот во македонското Обвинителството за организиран криминал, Јован Илиевски, денеска е избран за судија во Европскиот суд за човекови права во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицијата задолжена за обезбедување на зградата на американскиот Конгрес се извини за пропустите за време на упадот од страна на приврзаниците на поранешниот ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 481 | | | веќе видена

Во Владата влезе како советник на премиерот, но во овој мандат доби многу повисока позиција – тој му е заменик на премиерот и задолжен за координација на сите ...
сите 178 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 185 | | | веќе видена

Вакцините на Фајзер во Европа доцнат бидејќи производителот најави застој во производството, по што дел од европските држави, пред сè Шведска, најавија судски ...
сите 462 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наташа Габер Дамјановска со најмногу гласови за судија во Стразбур

Од:
До кого (е-маил):
Порака: