Утре банкарите на средба со Владата- петиција против задолжувањето:„Не за еврообврзницата„


Три дена по објавата на Владата за нова еврообврзница, реакциите на социјалните мрежи не стивнуваат. Со петиција „Не за еврообврзницата!“ граѓаните се против ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Македонија на светските берзи ја понуди седумгодишната еврообврзница со камата од 5 проценти, објави денеска агенцијата Ројтерс. Минатата недела Владата ја ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

По налог на Никола Груевски, Кирил Миноски утрово го започна процесот на издавање седумгодишна еврообврзница. Издавањето на еврообврзница на износ од 650 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најголема опасност според медицинските лица, претставува зголемената концентрација на ПМ 2.5 честички во воздухот, а загадувањето од шумските пожари се смета и ...
сите 106 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 43 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена

Американската компанија за кибер безбедност „CrowdStrike“ од вчера е познато име од погрешни причини, откако неуспешното ажурирање на софтверот предизвика ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре банкарите на средба со Владата- петиција против задолжувањето:„Не за еврообврзницата„

Од:
До кого (е-маил):
Порака: