Група Б: Березутски и ja скрати радоста на Англија (видео)


На европското фудбалско првенство во Франција со дуелот помеѓу Анлија и Велс, денеска ќе се комплетира втората рунда во групата Б. Велшаните во првото коло ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Актуелниот светски шампион, репрезентацијата на Германија, со победа го започна Европското првенство во Франција, совладувајќи ја Украина со 2-0. Украинците ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии

Во средбата од првото коло на Групата Б од европскиот фудбалски шампионат, вистинската спортска битка на теренот ги замени хулиганските безредија кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Немаше победник на натпреварот помеѓу Англија и Русија во рамките на групата Б од ЕВРО 2016. Англичаните беа пред победа, но Русите се спасија од пораз со гол ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Група Б: Березутски и ja скрати радоста на Англија (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: