ТРАГЕДИЈА: 4 годишно дете го загуби животот во сообраќајка кај Струмица

9 копии
2 копии

Двајца разбојници го украле прометот од продавница во трговскиот центар „Буњаковец“ во Скопје, информираа од скопската полицијата. Станува збор за продавницата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Многу несреќи и трагедии во еден ден во Македонија. Трагедија ја потресе Македонија кога во понеделникот скопјанец почина во бизарна несреќа околу 03 часот во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 466 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 303 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 348 | | | веќе видена

Се враќа довербата на граѓаните во штедењето во домашната валута, денарот. Ова секако дека е резултат и на фактот што првата монетарна куќа во земјава, ...
сите 172 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена

Предвремени парламентарни избори ќе има. Вака како што се движи Македонија, граѓаните се потешко живеат, а власта не подготви терен да може да се одбрани од ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТРАГЕДИЈА: 4 годишно дете го загуби животот во сообраќајка кај Струмица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: