Однесувањето на СДСМ ќе биде деструктивно, тоа ќе им се удри од глава на 5 јуни


-СДСМ има своја матрица на однесување и тоа е таа која ја гледаме- рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во ТВ Сител. Тој, говорејќи за состојбите околу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот секретар на СДСМ и министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, денеска беше меѓу граѓаните на Аеродром и со нив разговараше за секојдневните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ својот страв од вистината го покажуваат секој ден. Поддршката за СДСМ и лидерот Зоран Заев е се поголема и постојано расте. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„ВМРО-ДПМНЕ плаќа по 278 илјади долари месечно на лоби-фирми и преку нив сака да креира лажна слика за Македонија со нарачани текстови.За шест месеци тоа се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Соопштение на СДСМ: Во Избирачкиот список има точно 330.588 сомнителни гласачи. Оваа сериозна бројка на сомнителни гласачи го потврдува се она што СДСМ го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Членот на Извршниот одбор на СДСМ и дополнителен заменик-министер за земјоделство,Љупчо Николовски, придружуван од Благој Бочварски, претседател на Комисијата ...
| | веќе видена | слични

„На сите им е веќе јасно дека Никола Груевски се плаши од соочување со одговорноста за криминалот и изборните измами. Со објавувањето на стотиците илјади ...
| | веќе видена | слични

„Еве вака изгледа лажниот патриотизам на ВМРО-ДПМНЕ којшто го кријат медиумите под нивна контрола. Во време кога цела Европа се обединува во борба против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија спроведува специјална воена операција за да ги заштити Русите и оние граѓани кои зборуваат руски јазик, а кои се угнетувани од Украина со кршење на сите ...
сите 214 | | | веќе видена

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
сите 115 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 145 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 70 | | | веќе видена

Процесот на уставни измени ќе започне пред летото. Очекуваме да биде успешен, а изборите ќе бидат во редовен термин, средина на наредната година. Важно да се ...
сите 363 | | | веќе видена

Вчера три деца и тројца возрасни беа убиени во пукање во приватно основно христијанско училиште во Нешвил, на југот на САД. Нападот го извршила 28-годишна жена ...
сите 78 | | | веќе видена

Централниот совет на Демократскиот сојуз расправаше за актуелните политички состојби во земјата при што оцени дека евроинтеграциските процеси се врвен ...
сите 121 | | | веќе видена

Белорусија денеска одговори дека одлучила да го прифати руското тактичко нуклеарно оружје по долгогодишниот притисок од САД и нивните сојузници, насочен кон ...
сите 139 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство, Љупчо Николовски кажа дека цената на кромидот достигнува до 100 денари за килограм, иако неговата реална цена е двојно пониска, ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Однесувањето на СДСМ ќе биде деструктивно, тоа ќе им се удри од глава на 5 јуни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: