Ахметај: Албанија ќе ги затвори границите заради бегалската криза само по консултации со ЕУ


Албанија ќе ги затвори своите граници заради бегалската криза само по консултации со Европската унија, изјави албанскиот министер за финансии, Арбен Ахметај, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Австрија Хајнц Фишер телефонски разговараше со шефот на грчката држава, Прокопис Павлопулос за бегалската криза и заладувањето на односите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската комисија го оквалификува денеска како „билатерално прашање“ одбивањето на грчките власти да ја примат австриската министерка за внатрешни работи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германија на постави ултиматум до Турција. Официјална Анкара има 10 дена да покаже добра волја и „значајно“ да го намали приливот на бегалци и мигранти кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Австрискиот канцелар Вернер Фајман, коментирајќи го заладувањето на односите меѓу Виена и Атина, порача дека не Австрија, туку Грција е на надворешната граница ...
| | веќе видена | слични

Официјална Атина го одби барањето на австриската министерка за внатрешни работи Јохана Микл-Лајтнер да ја посети Грција следната недела, во услови на растечки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вилма Русковска, шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал е обвинителот со кој министерот за правда, Бојан Маричиќ се сретнал во петокот и ...
сите 705 | | | веќе видена

Иванка Василевска, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ вели дека партијата чиј член е смета дека ова нема да претставува попис на резидентното население, оти ...
сите 260 | | | веќе видена

Ненад Јосифовиќ, вработен во Орка Холдинг, сведочеше на денешното рочиште за предметот „Трезор“, последно од доказната постапка. Јосифовиќ беше меѓу ...
сите 235 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 224 | | | веќе видена

Нема ден да нема нов скандал и ново забегување во самобендисните изјави на државниот политички врв. Министер за одбрана, втор чин во партијата на власт вели: ...
сите 333 | | | веќе видена

Единаесет полициски службеници беа повредени во петокот на протестите за случајот „Монструм“. Иако се очекуваа немири, како и на претходните вакви протести, и ...
сите 153 | | | веќе видена

„Сите обвинувања, лаги и спинови за наводни договори со власта за бегството на Мијалков, создадени во белиот дворец, паднаа во вода.На површина исплива ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахметај: Албанија ќе ги затвори границите заради бегалската криза само по консултации со ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: