Поранешниот амбасадор Перо Стојановски е осуден по поднесена кривична пријава од МНР


Министерството за надворешни работи поднесе кривична пријава против Перо Стојановски по извршените внатрешни проверки на работењето на дипломатско-конзуларното ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Шеесетгодишниот битолчанец со иницијали А.Л. е осомничен за силување на три девојчиња помлади од 14 години. Полицијата се сомнева дека педофилот месецов во два ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Постапувајќи по поднесената кривична пријава од Министерството за внатрешни работи – СВР Битола, Основното јавно обвинителство – Битола донесе наредба за ...
| | веќе видена | слични

Дејствието се случило два пати во текот на овој месец додека девојчињата, две сестрички и нивната другарка, си играле на крлешките во градскиот парк не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основното јавно обвинителство – Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка за шеесетгодишен битолчанец, кој сторил три продолжени кривични дела - ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во целиот негативен наплив од информации поврзани со коронавирусот и секој ден големиот број жртви од оваа зараза, денеска имаше и една позитивна вест. Имено, ...
сите 265 | | | веќе видена

Вакцинацијата на новинарите и медиумските работници кои се пријавија на повикот и кои ги исполнија условите за да влезат во првата група на вакцинација ќе се ...
сите 387 | | | веќе видена

Аферата „Мафија“ има нов продолжеток. Досега видовме дека МВР на Спасовски и Заев издало македонски пасоши со лажни идентитети на лица членови од српската ...
сите 373 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 70 | | | веќе видена

Нови 1.092 случаи на корона и 32 починати лица, 32 семејства завиени во црно. Филипче и Заев рушат црни биланси. Македонија со Филипче и Заев, се искачи високо ...
сите 251 | | | веќе видена

Јавна тајна е дека командирот на полициската станица Прилеп, Кире Спиркоски кој е уапсен за трговија на дрога е еден од најблиските соработници на министерот ...
сите 564 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поранешниот амбасадор Перо Стојановски е осуден по поднесена кривична пријава од МНР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: