Унгарската полиција со солзавец против бегалците


И покрај сите несреќи и проблеми кои им се случиле на бегалците, децата сепак наоѓаат простор за игра, па дури и на границата меѓу Србија и Унгарија. Веќе со ...
| | веќе видена | слични

Снимки направени со помош на дрон,го покажуваат хаосот со бегалците на границата меѓу Србија и Унгарија. Тие го снимиле моментот во кој бегалците беа одвратени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ситуацијата на српско-унгарската граница вчера ескалираше. На меѓуграничниот простор дојде до судир помеѓу полицијата и бегалците кои се обидуваа да ја поминат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Стотина бегалци кои синоќа се обидоа да ја минат границата меѓу Србија и Унгарија ја пробиле жичаната ограда, а унгарската полиција употребила солзавец и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Цената на електричната енергија не се формира пред или постизборно, тоа е лага на ВМРО-ДПМНЕ, цената на електричната енергија, според услови и критериуми, ја ...
сите 333 | | | веќе видена

Во Македонија позитивно на коронавирусот е дете од една година кое одело во градинка. 15-месечното дете престојувало во градинка само еден час на 9 септември. ...
сите 217 | | | веќе видена

Координатор на пратеничката група на ДУИ ќе биде Изет Меџити, поранешниот градоначалник на Чаир. Во претходниот состав координатор на пратеничката група на ...
сите 299 | | | веќе видена

Не се знае колку јавни објекти имаат неисправна инсталација за противпожарна заштита, па затоа приоритет во годинашниот план на Дирекцијата за заштита и ...
сите 132 | | | веќе видена

Вицепремиерот во Владата Артан Груби, кој сака да си се нарекува прв, е револтиран од однесувањето на навивачите на Вардар на натреварот со Шкупи. Но, Груби ...
сите 131 | | | веќе видена

Побезбедно и подобро е учебната година да ја започнеме со физичко присуство до трето одделение, а останатите со онлајн настава. Сметаме дека овој модел е ...
сите 197 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Унгарската полиција со солзавец против бегалците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: