Сопругот на Сузана подгoтвува приватна тужба: Притвор за возачот кој ја прегази новинарката кај `Зебра`

2 копии

Притвор во траење од 30 дена му е одреден на возачот кој во вторникот вечерта ја прегази и усмрти на лице место новинарката Сузана Тодоровска-Павлоска кај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Имам голема молба. Ми треба информација за добар, најдобар адвoкат во земјава кој ќе ми помогне да го тужам монструмот, убиецот на мојата сопруга кoј ја ...
| | веќе видена | слични

Сопругот на новинарката Сузана Тодоровска-Павловска, чиј живот згасна прерано откако во сообраќајна несреќа, се огласи на социјалната мрежа фејсбук. Зоран ...
| | веќе видена | слични

Притвор во времетраење од 30 дена му е одреден на 37-годишниот возач кој со својот автомобил ја усмрти новинарката Сузана Тодоровска Павлоска пред три дена кај ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По веста која ја потресе Македонија за смртта на новинарката Сузана Тодоровска Павловска која беше прегазена од автомобил кај Трговскиот Центар „Зебра" во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

30 дена притвор за возачот од тешката сообраќајка во скопски Капиштец Осомничениот за смртта на новинарката кај ТЦ „Зебра“ се брани со молчење Триесет и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најголема опасност според медицинските лица, претставува зголемената концентрација на ПМ 2.5 честички во воздухот, а загадувањето од шумските пожари се смета и ...
сите 106 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 43 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена

Американската компанија за кибер безбедност „CrowdStrike“ од вчера е познато име од погрешни причини, откако неуспешното ажурирање на софтверот предизвика ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сопругот на Сузана подгoтвува приватна тужба: Притвор за возачот кој ја прегази новинарката кај `Зебра`

Од:
До кого (е-маил):
Порака: