ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не ја перат обидите да ги покријат и извртат изјавите на Заев


Владејачката партија смета дека јавноста слушнала и видела што зборува опозицисикиот лидер Зоран Заев, а СДСМ, како што велат, „повторно се обидува да ја ...
| | веќе видена | слични

По објавувањето на новата т.н. „бомба“ од опозицијата, ВМРО-ДПМНЕ ја окарактеризира политиката на СДСМ како штетна за граѓаните и државата. Објавените ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција излезе со порака до лидерот на СДСМ Зоран Заев дека е готово со, како што велат, неговата штетна и погубна политика и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Готово е господине Заев. Готово е со вашата штетна и погубна политика и стратегија. Очигледно е дека ниту вие, ниту вашата политичка партија нема што добро да ...
| | веќе видена | слични

Илија Димовски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа прес-конференција во просториите на центарот за комуникации на партијата. Текстот од прес-конференцијата ...
| | веќе видена | слични

Од владејачката партија реагираа по денешната „бомба“ пред Влада, карактеризирајќи ги политиките на лидерот на СДСМ Зоран Заев како штетни и погубни. Сметаат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Вечерва во емисијата „Топ Тема“ гостуваше директорот на јавно здравје, Арбен Зибери кој што посочи дека поради новостаната ситуација со нагло зголемување на ...
сите 695 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва на прес - конференција потврди дека потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, неговата сопруга и малолетната ...
сите 397 | | | веќе видена

Полупразни или целосно празни се угостителските објекти во Кавадарци. Угостителите алармираат дека ограниченото работење може да стави клуч на врата на нивните ...
сите 250 | | | веќе видена

Анализите на трендовите во изминатите денови покажуваат дека во овој момент имаме неколку локации во земјата каде има брзо ширење на вирусот и кластери кои се ...
сите 217 | | | веќе видена

Ова е последна опција, која би требало да се користи само во најитни ситуации, рече Еспер на брифинг во Пентагон Секретарот за одбрана на САД Марк Еспер, вели ...
сите 341 | | | веќе видена

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска изјави дека смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој почина за време на полициска интервенција, е ужасен и ...
сите 199 | | | веќе видена

Ќе се ставаат ленти на седиштата во автобусите на ЈСП „Скопје“ за да се овозможи растојание меѓу патниците. Откако Владата на вчерашната седница донесе Уредба ...
сите 113 | | | веќе видена

Теренс Флојд, братот на починатиот афроамериканец Џорџ Флојд, одржа говор за сите оние што прават штета за време на протестите во Соединетите држави. -Ако јас ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не ја перат обидите да ги покријат и извртат изјавите на Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: