Партијата на Власите дава поддршка на митингот за посилна Македонија


Партијата на Власите од Македонија како дел од широката коалиција за Подобра Македонија ги повикува сите членови, симпатизери и граѓани на Република Македонија без разлика на национална и верската припадност да присуствуваат на сенародниот митинг за Посилна Македонија кој ќе се одржи на 18. мај во Скопје со почеток во 20 часот. Со вашето присуство уште еднаш ќе ја потврдите почитта кон бранителите и силата на македонскиот народ и резултатите постигнати на Владата за подобра, просперитетна, стабилна европска Македонија, велат од партијата на Власите. Извор: Курир.мк
| | веќе видена | слични

Претседателот на Нова Либеарлна партија на Македонија ги повикува сите свои членови и симпатизери да се приклучат на Собирот денес, со почеток во 20ч пред Собранието на РМ и да ја дадат својата поддршка за просперитетна, мирна и стабилна Македонија. Повикот е уптаен и кон сите останати граѓани на Македонија да се приклучат на овој собир и на мирен и достоинствен начин да дадат поддршка за сите сегашни и идни проекти на оваа Влада кои носат подобар живот за нас и нашите поколенија. – Во овие моменти кои се од историско значење за Република Македонија, во овие моменти кога Република Македонија е исправена пред најголемиопт предизвик во нејзиното постоење, Нова Либеарлна партија на Македонија ги повикува сите свои членови и симпатизери да се приклучат на Собирот денес.
| | веќе видена | слични
10 копии

Социјалдемократската унија ги повикува своите членови и симпатизери, а вооедно ги повикува и сите граѓани на Република Македонија, мирно и достоинствено, да излезат денеска во 20 часот и да дадат поддршка на силна и стабилна Македонија. Во овие историски моменти, сите без разлика на политичка, етничка, верска или национална припадност, да се обединиме и да дадеме поддршка на стабилна Македонија, се вели во соопштeнието од партијата. Митингот ќе се одржи денеска, понеделник во Скопје. Овој митинг ќе биде мирен, достоинствен и плод на разумот на секој наш граѓанин, додаваат од СДУ.
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова е пораката што вчера ја испратија дел од скопските градоначалници. Само со масовна поддршка граѓаните ќе дадат до знаење дека се против деструктивната политика на опозицијата. И помалите коалициски партии бараат од граѓаните денес да излезат  и да дадат поддршка за како што велат нивните лидери, против сценариото за дестабилизација на државата. Демократската партија на Турците, партијата на Власите и преку соопштение се изјаснија дека го поддржуваат проектот за стабилна, безбедна и просперитетна држава. „Со вашето присуство уште еднаш ќе ја потврдите почитта кон бранителите и силата на македонскиот народ и резултатите постигнати на владата за стабилна европска Македонија“, стои во соопштението на Работничко земјоделската партија.  На масовност повикаа и ветераните од редовите на ВМРО – ДПМНЕ. „Ги повикуваме  сите ВМРО-ветерани, заедно,  сплотени во политичката партија ВМРО-ДПМНЕ да се собереме и со сиот наш патриотизам и преданост  на ВМРО  да  изразиме поддршка на ...
| | веќе видена | слични

Партијата на обединети демократи на Македонија – ПОДЕМ, упатува повик, не само до членовите и симпатизерите на ПОДЕМ, туку до сите граѓани на РМ, во овие клучни моменти за нашата држава, сите до еден да го дадеме својот придонес за мир, стабилност, демократија и прогрес во Македонија, се вели во соопштението на партијата. Тоа е особено важно сега, кога сите ние сме исправени пред изборот дали Македонија ќе продолжи по патот на прогресот или ќе се врати многу чекори назад. ПОДЕМ повикува да покажеме пред сè политичка култура и демократско однесување, засновано на изнаоѓање решенија во рамките на институциите, како резултат на преговори и конструктивен компромис, кој пред сè ќе ги има во предвид интересите на нашата држава. ПОДЕМ, Ве повикува на големиот семакедонски народен собир во Скопје, кој ќе се одржи во понеделник на 18 ти Мај во 20:00 часот, пред Собранието на РМ, каде што сите сплотени на мирен и достоинствен начин, да покажеме дека колку и да се различни нашите политички патишта и интереси, сепак ...
| | веќе видена | слични

Голем број партии, здруженија, организации ги повикаа членовите и симпатизерите да излезат утре во 20 часот на големиот народен собир “Македонија Силна” пред собранието во Скопје. Од СПМ апелираат до граѓаните сите заедно и обединети, мирно и достоинствентвено да ја изразиме нашата одлучност и да дадеме гласна порака за силна Македонија. - Ги повикуваме сите граѓани да бидат дел од овој голем народен собир на кој сите сплотени јасно ќе ја искажеме нашата цврста определба за просперитетна Република Македонија, наша заедничка Татковина. Сите заедно одлучно да се спротивставиме на делбите на македонскиот народ и македонската држава, се вели во соопштението од СПМ. -Во апелот од ТМРО се вели: Како самостојна и демократска земја,каде институциите на системот ги бира народот на непосредни избори,а не со фингирани и задкулисни кризи. -Партијата на обединети демократи на Македонија – ПОДЕМ, упатува повик, не само до членовите и симпатизерите на ПОДЕМ, туку до сите граѓани на РМ, во овие клучни моменти за нашата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Партијата на обединети демократи на Македонија ги повика членовите на ПОДЕМ и сите граѓани на утрешниот големиот семакедонски народен собир да го дадат својот придонес за мир, стабилност, демократија и прогрес во Македонија. Во продолжение ви го пренесуваме соопштението од Партијата на обединети демократи на Македонија: Партијата на обединети демократи на Македонија – ПОДЕМ, упатува повик, не само до членовите и симпатизерите на ПОДЕМ, туку до сите граѓани на РМ, во овие клучни моменти за нашата држава, сите до еден да го дадеме својот придонес за мир, стабилност, демократија и прогрес во Македонија. Тоа е особено важно сега, кога сите ние сме исправени пред изборот дали Македонија ќе продолжи по патот на прогресот или ќе се врати многу чекори назад. ПОДЕМ повикува да покажеме пред сè политичка култура и демократско однесување, засновано на изнаоѓање решенија во рамките на институциите, како резултат на преговори и конструктивен компромис, кој пред сè ќе ги има во предвид интересите на нашата држава. ПОДЕМ, ...
| | веќе видена | слични

Расте поддршката за утрешниот митинг. Помалите политички партии се обединуваат околу идејата на владејачката коалиција преку голем сенароден собир да се даде поддршка на безбедносните сили како и на проектите кои значат изградба на капитални објекти и отворање на нови работни места. Откако партијата на Амди Бајрам вчера го повика членството преку масовното присуство да ја поддржи иницијативата, со ист апел денеска се одѕваа и Демократските сили на ромите. За да не се остварат црните сценарија за дестабилизација, Демократската партија на турците побара од своите симпатизери да го поддржат проектот за стабилна, безбедна и просперитетна Македонија. „ Македонија e соочена со големи предизвици кои се производ на сценаријата чија цел е дестабилизација од поголеми размери и предизвикување на меѓуетнички конфликт. Со цел да кажеме стоп на ваквите сценарија и да го подржиме проектот за стабилна, безбедна и просперитетна Македонија ве повикуваме да присуствувате на големиот народен собир кој ќе се одржи во ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Политичката партија Демократски сили на Ромите ги повикува граѓаните да се вклучат на големиот народен собир кој ќе се одржи утре во 20 часот пред Собранието на РМ. Апелираат до сите граѓани на Македонија, а посебно до ромската заедница да излезат и да ја дадат целосна подршка за целовитоста, суверенитетот, економскиот просперитет и за патот кон целосна афирмација и интеграција на Европска Македонија. -Во пресрет на утрешниот митинг, Демократските сили на Ромите, максимално ќе ја поддржи Коалицијата за подобра Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ и очекуваме целокупното наше членство во нашата држава активно да учествува на настанот во 20 часот и секако таму очекуваме мирен митинг без насилство, митинг кој ќе ја одрази правата состојба на нашата држава, дека Република Македонија има капацитет да се справи со сите предизвици кои и се случуваат во овој момент, за жал негативни, истакна Шабан Салиу, претседател на Политичката партија Демократски сили на Ромите. Салиу додаде дека Демократските сили на Ромите ...
| | веќе видена | слични

Политичката партија Демократски сили на Ромите преку писмено соопштение ги повика граѓаните да дадат поддршка на граѓанскиот собир за силна Македонија. „Политичката партија Демократски сили на Ромите апелира до сите граѓани на Македонија а посебно до ромската заедница да излезат на ден: 18.05.2015 година (понеделник) во 20.00 часот пред Владата на Република Македонија заеднички да ја дадеме нашата целосна граѓанска подршка за Владата на Република Македонија и премиерот Никола Груевски. Да ја дадеме нашата целосна подршка за целовитоста, суверенитетот, економскиот просперитет и за патот кон целосна афирмација и интеграција на Европска Македонија“, се вели во соопштението.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не се претставив како жртва, јас бев жртва. Со целокупниот процес и изнуда што беше правен од страна на оваа злосторничка група, предводена од Бојан Јовановски ...
сите 677 | | | веќе видена

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 520 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 103 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Посветете им внимание на приоритетните обврски и дозволете си малку одмор. Во љубовниот живот лесно го губите интересот за партнерот. ...
сите 147 | | | веќе видена

Кумановец на возраст од 28 години е повреден и пренесен во болница, откако во неговиот дом во селото Доброшане експлодирала плинска боца.Како што информираат ...
сите 103 | | | веќе видена

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде е уверен дека Лионел Меси има уште фудбал во себе. Во понеделникот вечерта, Аргентинецот ја собра „Златната топка“ и ...
сите 216 | | | веќе видена

Лицемерието на СДСМ нема крај. Денеска ќе ви презентираме еклатантен случај како се фатени живи во креирање лажни вести и чистото лицемерие и политиканство на ...
сите 58 | | | веќе видена

И претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ѝ верува на баба Перса. Суровиот живот во Волково е ситината која излегува на површина, вели Мицкоски ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Партијата на Власите дава поддршка на митингот за посилна Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: