Ставрески ќе му поднесе тужба на Шилегов

3 копии

Петре Шилегов изнесе куп манипулации и клевети на денешната прес конференција , а притоа заборави да каже дека на листата на „Транспаренси интернешнал“, ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ е толку уплашена од обелоденувањето на криминалите во врвот на нејзината власт што секој ден почна да излегува со конструкции и манипулации за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

СДСМ во пишаната реакција на денешната прес-конференција на Александар Стојкоски од ВМРО-ДПМНЕ наведува дека целта на владејачката партија е да се дефокусира ...
| | веќе видена | слични

- Тоа нема да му помогне на Миле Јанакиески кој се уште не одговори дали крие непријавени кирии. Особено што токму Јанакиески потврди дека има еден договор за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се поочигледен е стравот на власта на Никола Груевски од обелоденувањето на нејзиното криминално владеење. Откако пукна скандалот „владини соработници во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 323 | | | веќе видена

Најмалку 40 лица загинаа, а 50 се повредени во израелските воздушни напади врз појасот Газа денеска, соопштија здравствените власти во палестинската енклава. ...
сите 413 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека барањата на Независната угостителска комора ќе бидат разгледани на состанокот на Комисијата за ...
сите 525 | | | веќе видена

Oпозициската партија ВМРО-ДПМНЕ информира дека откако нивниот лидер Христијан Мицкоски даде поддршка на Израел, на правото на самоодбрана на Израел, тој се ...
сите 203 | | | веќе видена

Високиот претставник за надворешна политика на ЕУ, Јосеп Борел, потврди дека идната недела се поканети на вечера шесте лидери на земјите од западен Балкан за ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ставрески ќе му поднесе тужба на Шилегов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: