Дојче Телеком подмитувал во Македонија?

Дојче телеком синоќа соопшти дека главниот извршен директор на компанијата Рене Оберман е под истрага на германското обвинителство за можен случај на корупција ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државното обвинителство во Бон започна истражна постапка против шефот на германскиот Телеком Рене Оберман и уште седум лица, поради можни коруптивни дејности ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Канцеларијата на германскиот јавен обвинител со седиште во Бон извршила претрес во домот на претседателот на управата на Дојче Телеком, Рене Оберман минатиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 250 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

Главната научничка на Светската здравствена организација (СЗО) Сума Сваминатан денеска ги повика луѓето да не паничат поради појавата на Омикрон и рече дека е ...
сите 267 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дојче Телеком подмитувал во Македонија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: