Здраво

“Пријатели со повластувања“ се многу популарен облик на модерни врски. Резултатите од едно неодамнешно истражување, покажале дека дури 60 отсто од Американците ...
| | веќе видена

За авионите, пенџерињата се и убава работа, но и голем товар. Ги прават потешки, ја ослабуваат конструкцијата и го успоруваат авионот. Токму поради ова, новиот ...
| | веќе видена | слични

Јанукович го напушти Киев. Претседателот на парламентот Рибак поднесе оставка поради здравствени причини, соопшти неговиот заменик Руслан Кошулински. ...
сите 62 | | | веќе видена

Нова ерупција на крваво насилство меѓу специјалните полициски сили и десетици илјадници демонстранти во главниот град Киев. Се пука од сите страни, со гумени и ...
| | веќе видена

Обострана подготвеност за интензивирање на разговорите за спорот за името под покровителство на ОН, како и за јакнење на билатералните односи е констатацијата ...
сите 103 | | | веќе видена

Освен што луѓето со кучиња во просек шетаат повеќе од пет саати неделно, а оние без ова задоволство помалку од три саати, тие и почесто разговараат со други ...
| | веќе видена

“McLaren 650S“ е извонреден и врвен спој меѓу перформансите, возењето на патот и луксузниот комфор. Развиен е врз основа на феноменалниот модел “MP4-12C“. Има ...
сите 4 | | | веќе видена

next