Груевски: Пет турски компании ќе инвестираат во Македонија


7 копии
5 копии

Само петте турски компании коишто веќе ги објавија инвестициите би вработиле најмалку 700 лица и би имале почетна инвестиција од 23 милиони евра, изјави во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Државниот пазарен инспекторат синоќа затвори уште пет маркети од трговските ланци поради непочитување на последните одлуки на Владата за намалување на цените ...
сите 328 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 38 | | | веќе видена

Претседателот на самопрогласената сепаратистичка држава во Нагорно-Карабах, Самвел Шахрамањан, во четвртокот потпиша указ за распуштање на сите државни ...
сите 293 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 115 | | | веќе видена

Новинарот Ивор Мицковски реагира на информацијата дека Хаки и Фејзи Азири, двајцата осудени за помагање во случајот „Монструм“, ќе се најдат на слобода со ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски: Пет турски компании ќе инвестираат во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: