Шкотланѓаните гласаа, денес чекаме резултати

3 копии

Шкотска не стана независна, Обединетото Кралство не стана мала Велика Британија. Европа седмицава ја преживеа најлошата досега сепаратистичка епизода во своето ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија остана во сегашните граници, но Шкотска сепак е победник на вчерашниот референдум за независност – секако ќе добие поголеми овластувања, иако ...
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 29. септември 2023 (ИНПРЕС) – Нивото на водата во Охридското Езеро и натаму е под просекот за овој период од годината. Според денешните мерења на ...
сите 174 | | | веќе видена

Пратеничката од ВМРО ДПМНЕ, Дафина Стојановска се јави директно во емисијата Црвена Линија на Телма, каде се дискутираше за тоа Дали во Македонија има доволно ...
сите 121 | | | веќе видена

Нема да има компромис во делот на одлуките на Владата за цените на прехранбените производи. Очекуваме сите производители, дистрибутери и увозници да ги намалат ...
сите 229 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 109 | | | веќе видена

28 милијарди евра потроши оваа Влада, а за возврат нема ниту еден проект, проект по кој ќе се препознае оваа Влада, рече Ѓоргија Сајкоски, генерален секретар ...
сите 163 | | | веќе видена

Бројот на загинати во експлозија и пожар во складиште за гориво во Нагорно Карабах се искачи на 170, соопштија денеска официјални лица, пренесува Ројтерс ...
сите 214 | | | веќе видена

Во Министерството за одбрана вечерва беше одбележано 30- годишноto партнерство меѓу Армијата на Република Северна Македонија и Националната гарда на Вермонт. ...
сите 164 | | | веќе видена

Во голема акција на полицијата во Белград се запленети речиси 200 килограми синтетичка дрога, а десетина лица се уапсени, дознава „Танјуг“. Уапсените се ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шкотланѓаните гласаа, денес чекаме резултати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: