НЕСРЕЌА: Загина велосипедист при удар со автомобил

Педесет и шестгодишен стружанец завчера го загуби животот кога во него удрил автомобил во близина на охридскиот аеродром. Според полициските информации станува ...
| | веќе видена | слични

56-годишен жител од Струга го загуби животот во тешката сообраќајна несреќа која вчера во 16:20 часот се случи на магистралниот пат Охрид-Струга, во близина на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

„Неформално во јавноста протече информација дека на полноќните средби на кои се пазарело уредувањето на државниот апарат, условот за обезбедување на 2/3 ...
сите 413 | | | веќе видена

Во саботата, Израел изврши копнена операција со воздушна поддршка во центарот на станбена населба во областа Нусејрат во Газа. Заложниците биле држени во два ...
сите 460 | | | веќе видена

Министерот за правда во заминување, Кренар Лога вели дека секој чекор носи последици. Според него, ако сакаме да ја зачуваме унитарноста, мора да има ...
сите 147 | | | веќе видена

Ги повикувам уште еднаш сите кандидати за претседател на СДСМ да ми се придружат на јавна дебата на која ќе ги презентираме нашите идеи и конкретни реформи. ...
сите 248 | | | веќе видена

Министерството за правда информира дека Работната група ги изготви предлог измените на Законот за Судски совет, врз основа на насоките на Оценската мисија на ...
сите 100 | | | веќе видена

Руската и белоруската војска ја почнаа втората фаза од вежбите за распоредување на тактичко нуклеарно оружје поради заканите од западните сили. Во првата фаза, ...
сите 250 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕСРЕЌА: Загина велосипедист при удар со автомобил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: