Македонија им понуди помош на Србија и на БиХ за поплавите

5 копии
2 копии

Со особено внимание ги следам вестите за големите поплави предизвикани од временските неприлики кои ја погодија Вашата земја, кои предизвикаа и загуба на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Редовното неделно интервју на РСЕ на македонски е со Тимчо Муцунски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ и секретар за меѓународни прашања, покрај другото, опфаќа и прашања ...
сите 258 | | | веќе видена

Вчера заврши тенискиот турнир на Австралија опен, а денес е објавена најновата ВТА-листа. Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, ја започна 309. недела ...
сите 224 | | | веќе видена

Ќе понесе ли некој одговорност, и кој за „исчезнувањето“ на Сашо Мијалков. Во МВР владее молк, откако и по повеќе од половина ден екс шефот на тајната полиција ...
сите 158 | | | веќе видена

Донесување на протоколи за работа како и ставање на приоритетната листа за вакцинирање, побараа од Асоцијацијата на туристичките водичи. Барањата ги испратија ...
сите 321 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје ги отфрла новите имиња на улиците, не може улици да добиваат имиња по странски претседатели, а Трајковски да се ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија им понуди помош на Србија и на БиХ за поплавите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: