Македонија ќе и помогне на Србија и со струја


7 копии

АД „Електрани на Македонија“ ја откажа денешната јавна аукција за продажба на вишоци на електрична енергија за периодот од 20 до 24 мај поради потребата од ...
| | веќе видена | слични

- Денеска од полноќ  почна најавената испорака на хавариска енергија кон електропреносниот систем  на Србија со 80 мегаватачасови во банд режим  ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
повеќе

Останато

По победата над Германија во Дуизбург, селекторот Игор Ангеловски – Мрме раскажа дека дека за цело време бил по доплнителен притсокот низ мартовскиот собир ...
сите 310 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.438 тестирања, а регистрирани се ...
сите 290 | | | веќе видена

Кога има фалсификување, не смее да се толерира повторување на ова кривично дело и полицијата не требало да чека две години да се направат 219 пасоши со лажен ...
сите 332 | | | веќе видена

Во услови кога во земјава прдоложува процесот на имунизација на повозрасните лица и вработените во Армијата и образованието, Европската агенција за лекови ...
сите 488 | | | веќе видена

Бројот на заразени во Тетово расте од ден на ден, а до денеска се хоспитализирани 46 пациенти. Сега има само 10 слободни места.„Овие две недели имаме зголемен ...
сите 393 | | | веќе видена

Дали по скандалот со нелегално издавање на пасоши на 214 светски криминалци ќе го поддржиме нашиот предлог-закон за државјанство на обичните граѓани, прашуваат ...
сите 71 | | | веќе видена

Откако премиерот Зоран Заев вечерва во интервју на Канал 5 изјави дека и екс премиерот Никола Груевски со хеликоптер одел во Грција приватно, но сите молчеле, ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија ќе и помогне на Србија и со струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: