Груевски испрати писма со сочувство до српскиот и до босанскиот колега

Премиерот Никола Груевски испрати писма до српскиот премиер Александар Вучиќ и до претседателот на Советот на министри на БиХ, Вјекослав Беванда, со сочувство ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Нема опасност од поплави како резултат на дождливото време, смируваат хидролозите. Во Србија е прогласена вонредна состојба, Босна е исто така во хаос, но кај ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со особено внимание ги следам вестите за големите поплави предизвикани од временските неприлики кои ја погодија Вашата земја, кои предизвикаа и загуба на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ гради силна правна држава, во која редот, правдата и дисциплината на сите нивоа се приоритет. Пропаднаа сите обиди на губитникот Христијан Мицкоски да го ...
сите 437 | | | веќе видена

Патриотска партија која се залага за македонштината го повикува својот народ да се попише за да бидат бројките толку колку што се во реалноста. Пописот ниту ...
сите 373 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 172 | | | веќе видена

Сите земји во светот и Европа почнаа со вакцинирање против корона кон крајот на декември минатата година или некои почеток на јануари годинава. Крај на ...
сите 53 | | | веќе видена

Деновиве е многу актуелна темата за промена на имињата на улиците во град Скопје. Пред само неколку дена градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов објави дека ...
сите 117 | | | веќе видена

Од каде потребата во случајот „Мијалков“ да се „командува од еден центар“ и колку ваквите постапки се на штета на владеењето на правото и уставно утврдениот ...
сите 120 | | | веќе видена

Според последните податоци, повеќе од половина милион луѓе во Србија ја примиле втората доза на вакцина за коронавирус! Кога станува збор за бројот на луѓе кои ...
сите 472 | | | веќе видена

Нема да има жолти ленти за хотелот „Мериот“. Премиерот Зоран Заев за ТВ21 појасни дека правната основа за ова отпаднала откако екс директорот на УБК Сашо ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски испрати писма со сочувство до српскиот и до босанскиот колега

Од:
До кого (е-маил):
Порака: