СДСМ – Kонгрес за консолидација или поделби?


2 копии

Есад Рахиќ некогашниот висок член на СДСМ кој премина во ПЕИ,а потоа се врати во СДСМ со амин на поранешниот лидер Бранко Црвенковски, денеска најавил дека по ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Оливер Спасовски го поддржува Зоран Заев, Митре Вељановски го поддржува Бранко Црвенковски, ова се накусо деталите од некои од говорниците на конгресот на СДСМ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Жешка атмосфера на Конгресот на СДСМ. По овациите кои делегатите на СДСМ му ги дадоа на лидерот на партијата, Зораан Заев пред телевизиските камери, на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот Зоран Заев го заврши излагањето пред делегатите на Конгресот на СДСМ. Според зборовите на делегатите, главната поента во обраќањето на првиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 403 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по контроверзните предлози на поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за разрешување на македонско бугарскиот спор. Откако првично ...
сите 166 | | | веќе видена

„Се зборува дека после завршните зборови Мијалков може да побегне“. Ова му го кажала обвинителката Вилма Русковска на министерот Бојан Маричиќ во петокот на 19 ...
сите 258 | | | веќе видена

Последните пораки од официјална Софија се со цел да се откажеме од Македонците во Бугарија кои имаат добиено повеќе пресуди од судот во Стразбур, а поради кои ...
сите 120 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 167 | | | веќе видена

Миладина Монова, доктор по социјална антропологија oд Бугарската академија на науките и уметностите БАНУ, е гостинка вечерва во ТВ21 во дебатниот магазин „Клик ...
сите 23 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ – Kонгрес за консолидација или поделби?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: