Опозицијата подготвува враќање на пратеничките места

3 копии

Одлуката за враќање на мандатите Централниор одбор на СДСМ ја донел рано утринава околу 4 часот и 30 минути, без потребниот кворум, дознава Пресс24 од високи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ не собра храброст ниту овај пат да излезе и јавно да гио соопшто одлуки на ЦО. Преку писмено соопштение дури попладнево потврдија дека не ги прифаќаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На вечерашниот состанок на централниот одбор на СДСМ најгласни критичари на лидерот Заев биле неколкумина пратеници од последниот состав на парламентот инаку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата на 69-та редовна седница, донесе одлука, забраната и посебниот режим на движење на населението и возилата од јавен превоз од 13 мај 2021 почнува од ...
сите 364 | | | веќе видена

„Уготур“ плати 58 денари за секоја купена сопствена акција која многу ретко се тргува, а последната цена и била 28 денари. Законската регулатива дозволува и не ...
сите 29 | | | веќе видена

Вредноста на криптовалутата Етерум, со денови расте и ги руши сопствените рекорди. Моменталната цена е околу 3.500 долари, што претставува раст од повеќе од 5 ...
сите 40 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски имаат проблем што се води неселективна борба против корупција, имаат проблем што процесот на имунизација се одвива непречено, имаат ...
сите 144 | | | веќе видена

Владата на 69-та седница ја разгледа и усвои Информацијата за формирање на регионални центри за КОВИД-19 вакцинација за Струмица, Прилеп и Велес. Владата го ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Опозицијата подготвува враќање на пратеничките места

Од:
До кого (е-маил):
Порака: