Барѕаљи и Пепе се враќаат во тимот за Болоња

Симоне Пепе и Андреа Барѕаљи по подолга пауза поради повреда се враќаат во тимот на Јувентус за утрешниот натпревар против екипата на Болоња . Единствено Бонучи и Лихштајнер поради суспензија нема да бидат на располагање на тренерот Конте за овој меч. Останатите 22 фудбалери се повикани и се во комбинација за натпреварот со Болоња. 1 Буфон 3 Киелини 4 Касерес 5 Огбона 6 Погба 7 Пепе 8 Маркизио 9 Вучиниќ 10 Тевез 12 Џовинко 13 Пелузо 14 Љоренте 15 Барѕаљи 18 Освалдо 20 Падоин 21 Пирло 22 Азамоа 23 Видал 27 Кваљарела 30 Сторари 33 Исла 34 Рубињо
| | веќе видена | слични

Фудбалерот на Јувентус Пол Погба, порача дека се надева оти челниците ќе му понудат договор, а изјави дека му е мило што навивачите имаат желба да биде во тимот. Погба е обврзан кон шампионот на Италија со долгорочен вносен договор, меѓутоа на Апенините медиуми тврдат дека Пари Сен Жермен се обидува да го доведе во редовите на составот од Градот на светлината. Како и да е, фудбалскиот интернационалец од Франција истакнува дека ужива во Торино и е пресреќен што навивачите имаат желба да настапува во Јувентус. „Пресреќен сум што навивачите пејат за тоа челниците да ме задржат. Тоа ми дава сила и јас да се истакнам на дуелите. Сепак, во моментов сме посветени на сегашноста. За иднината ќе се договориме“, вели Погба. Јувентус ќе ја прослави одбраната на титулата во домашното првенство, а младиот Французин нагласува дека може да биде уште подобар, иако дава се од себе. „Настапувам добро, меѓутоа ќе бидам и подобар ако сум на мојата позиција, доколку се претставам со 100 проценти од можностите. Заедно со моиоте ...
| | веќе видена | слични

Само два погодока беа постигнати на последните два натпревара од 34. коло во италијанската Серија А. Актуелниот шампион, тимот на Јувентус не дозволи никакво изненадување пред верните фанови и сосема заслужено со 1:0 го победи гостинскиот тим на Болоња. Единствениот погодок на натпреварот, постигнат во 64 минута беше дело на францускиот интернационалец Пол Погба. Идентична победа, но на гостувањето во Фиренца, забележаа фудбалерите на Рома, а погодокот вреден три бода, постигнат во 26 минута беше дело на белгискиот интернационалец, Раџа Најголанд.
| | веќе видена | слични

Младата ѕвезда на Јувентус, Пол Погба уште еднаш стана херој за својот тим, истакнувајќи го единствениот гол за успехот со 1:0 над Болоња. Со оваа победа “старата дама” додаде нови три поени и уште повеќе се доближи до титулата во Серија “А” . По натпреварот тој изјави дека Јуве го држи Скудетото во свои раце, а тоа е најважно во моментов и не го возбудуваат никакви трансфер гласини. “Не сум имал разговори со шефовите на клубот за мојата иднина. Во моментов сум концентриран само на преостанатите натпревари до крајот на сезоната. Тие се исклучително важни. Ја држиме титулата во свои раце, а имаме одлични шанси да триумфираме и во Лига Европа, при тоа на нашиот стадион. Во моментов тоа е сè што ме возбудува. За останатото ќе мислам во текот на летото”, изјави Погба.
| | веќе видена | слични

Одиграни натпреварите од 34-тото коло во Италија. Екипите на Јувентус и Рома продолжуваат со одличните игри и резултати во италијанската Серија „А“ откако водечките екипи во овој шампионат забележаа нови триумфи. Јувентус со погодокот на Погба во 64-тата минута стигна до минимална победа од 1-0 над Болоња на домашен терен. Рома забележа триумф од 0-1 на гостувањето кај мошне квалитетниот тим на Фиорентина. Стрелец на единствениот погодок на „Артемио Франки“ беше белгиецот Наинголан кој победоносниот гол на овој меч го постигна во 26-тата минута. Извештај/ВИДЕО од останатите натпревари во Италија проследете - ТУКА Фото: goal.com Paul Pogba Goal ~ Juventus VS Bologna 1-0 ~ 19... by All_Goals Tweet ПРОЧИТАЈТЕ СЛЕДНО: Натпреварот во Хал прекинат за момент поради – ветер (ВИДЕО) Ново театарско шоу на Луис Суарез (ВИДЕО) Ливерпул на чекор до титулата! (ВИДЕО) Страшен погодок на Бербатов! (ВИДЕО) Џерард: Имав тешки моменти во кариерата Мурињо го спречи помошникот да се пресмета со главниот судија (ВИДЕО) Две магии ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Рома теоретски си ги задржа шансите за титулата, откако во дербито на колото успеа да забелжи минимална победа против тимот на Винченцо Монтела, со што ја продложија низата од седум победи. Водството на Рома му го донесе Нинаголан во 26. минута кој го искористи одличниот продор и асистенција на Адем Љајиќ. Во преостанатиот дел и двата тима имаа свои шанси за гол, но неуспеја да ги реализираат. Рома сега бројат 82 бода, осум помалку од лидерот Јувентус.
| | веќе видена | слични

Една одлично изведена полуконтра и прецизен удар од далечина на Пол Погба беа доволни за Јувентус да ги освои трите бода на дуелот со Болоња и дополнително да се приближи до одбрана на титулата во италијанската Серија А. Гостите уште од почетокот покажаа дека ќе бидат ориентирани на дефанзивната игра и ќе се обидат да освојат барем бод, а таквото сценарио им успеваше до 64. минута. Домаќините одиграа добро во полуконтра, а Погба со удар надвор од шеснаесетникот успеа да го совлада голманот на Болоња. До крајот, Јуве ја задржа минималната предност и победата од 1:0 со која сега, на четири кола до крајот, има 11 бодови повеќе од Рома која вечерва и гостува на Фиорентина.
| | веќе видена | слични

Јувентус рутински си ја продолжува победничката низа во Серија А иако овој пат во 34.коло потешко од очекувањата стигна до минимална победа од 1-0 против Болоња. Творецот на триумфот на тимот од Торино беше Погба со голот во 64.минута од средбата. По овој триумф Старата дама стигна до 90 бода на врвот од табелата, 11 повеќе од второпласираната Рома која сега го игра дуелот со Фиорентина, и 12 повеќе од третопласираниот Наполи.
| | веќе видена | слични

Останато

Едно лице загина, едно е вратено во камп, а 11 мигранти се префрлени во болницата во Кавадарци по сообраќајката на автопатот Демир Капија-Неготино, потврди за ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев најави тужба за објавувањето на нелегално добиени документи од истрагата за случајот „Рекет“, кои се појавија на еден портал, а се ...
сите 21 | | | веќе видена

Полицијата на Попова Шапка уапси германски државјанин баран преку Интерпол заради организирање и набавка на 700 кг. наркотична дрога кокаин од Јужна Америка до ...
сите 237 | | | веќе видена

„Обрачот околу Зоран Заев и СДСМ се затега околу случајот Рекет се повеќе се затега. Информациите за записникот и исказот на оштетениот во случајот РЕКЕТ кои ...
сите 545 | | | веќе видена

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро им нареди на вооружените сили да помогнат во гаснење на големите пожари во Амазонската прашума – белите дробови на ...
сите 158 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција најостро го осудува објавувањето на нелегално добиени документи од истрагата за ...
сите 65 | | | веќе видена

Растот на економијата е веќе над 4%, во првиот квартал на 2019 година.  Резултат на добрите економски политики на Владата, имајќи го предвид наследеното ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Барѕаљи и Пепе се враќаат во тимот за Болоња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: