Путин го чува Сноуден, Русија нема да го екстрадира во САД

4 копии

Владата на Еквадор денеска соопшти дека не го разгледала барањето за политички азил на поранешниот соработник на американската Национална безбедносна служба ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии

Русија повтори дека никаква закана од САД нема да ја принуди да го екстрадира Едвард Сноуден, поранешниот консултант на американските разузнавачки служби кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин го чува Сноуден, Русија нема да го екстрадира во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: