Утре, до пладне сонце, попладне облачно

10 копии

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне променливо облачно, во западните и северните делови со краткотраен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен западен и југозападен ветер. Температурата од 11 до 27 степени. Во Скопје сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно. Ќе дува умерен до засилен западен и југозападен ветер. Температурата до 22 степени.
| | веќе видена | слични
22 копии

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. Кон крајот на денот во западните делови ќе има локален краткотраен дожд. Температурата ќе се движи од 17 до 29 степени. Во Скопје слично време, со температура до 26 степени. УВ-вредноста ќе изнесува 6.
| | веќе видена | слични

Дневната температура ќе се движи од 17 до 29 Целзиусови степени. Во Скопје и околината сончево со умерена облачност и со слаб југоисточен ветер и температура до 26 степени.
| | веќе видена | слични

Во Македонија во вторник ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и потопло. Во доцните попладневни и во вечерните часови нестабилно со локални врнежи од дожд и грмотевици. Ќе дува умерен јужен и југоисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 2°C до 12°C, а максималните дневни температури ќе достигнат до 18°C односно до 29°C. Ув индекс 6. Во Скопје во вторник ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и потопло. Во вечерните часови нестабилно со дожд и грмотевици. Ќе дува умерен југоисточен ветер. Утринската температура од 7°C, а максималната дневна ќе достигне до 25°C. Ув индекс 6. Во среда ќе биде претежно сончево и топло. Попладне можност за локални врнежи од дожд ќе има во западните и северозападните предели. Ќе дува умерен јужен и југоисточен ветер кој ќе достигне брзина и до 20 км/ч. Утринските температури од 9°C до 16°C, а максималните дневни ќе се движат од 20°Cдо 31°C. Ув индекс 7. Во четврток ќе биде претежно сончево, топло и ветровито. Ќе дува ...
| | веќе видена | слични
27 копии
2 копии

На Балканот ќе биде претежно сончево и топло но со свежи утра. Слаб ветер. Максималните дневни температури ќе се движат од 17 C до 28 C. Во Македонија денес по студеното утро, во текот на денот ќе биде претежно сончево и потопло. Ќе дува засилен јужен и југозападен ветер, кој ќе достигне брзина и до 30 км/ч. Утринските температури од 2 C до 11 C, а максималните дневни температури ќе се движат од 16 C до 27 C степени. Ув индекс 7. Во Скопје денес ќе биде претежно сончево и топло. Ќе дува умерен јужен и југозападен ветер. Утринската температура од 6 C, а максималната дневна температура ќе достигне до 24 C. Ув индекс 7. Во вторник во Македонија ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и ветровито. Во вечерните часови и во текот на ноќта нестабилно со врнежи од дожд и грмотевици. Ке дува засилен јужен и југоисточен ветер, кој ке достигне брзина и до 30км/ч. Утринските температури ќе се движат од 4 C до 13 C, а максималните дневни температури ќе достигнат до 19 C односно до 29 C. Ув индекс 5. Во ...
| | веќе видена | слични

Во Охрид денеска ќе преовадува сончево време со умерена облачност и со слаб до умерен ветер, претежно од западен правец. Максималната дневна температура ќе достигне до 20 степени Целзиусови, а УВ индексот - 8, информираат од УХМР Македонија. Утре се очекуваат врнежи од дожд, а променливо време ќе имаме во деновите потоа. Променливо време до средина на неделата OhridNews
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Македонија во недела ќе биде претежно сончево со локална облачност, попладне во западните, северните и источните предели нестабилно со можност за локален дожд. Ќе дува засилен јужен и југозападен ветер кој ќе достигне брзина и до 30 км/ч. Утринските температури од 5°C до 12°C, а максималните дневни ќе се движат од 17°C до 27°C. Ув индекс 6. Во Скопје во недела ќе биде претежно сончево со локална облачност, попладне нестабилно со можност за слаб дожд. Ќе дува умерен југозападен ветер. Утринската температура од 9°C, а максималната дневна ќе достигне до 22°C. Ув индекс 6. Во понеделник во Македонија ќе биде претежно сончево и топло. Ќе дува умерен јужен и југозападен ветер, а во западните предели ќе дува засилен западен ветер. Утринските температури од 5°C до 13°C, а максималните дневни температури ќе достигнат до 19°C односно до 28°C. Ув индекс 7.
| | веќе видена | слични

Времето денска ќе биде сончево со локална облачност, а попладнево во западните, северните и источните предели ќе биде нестабилно со можност за дожд. Утринските температури ќе се движат од 5 до 12 степени, а дневните од 17 до 27 степени. Во Скопје ќе биде сончево со локална облачност, а попладне ќе има можност за дожд и грмежи. Во Скопје температурите ќе се движат меѓу 9 и 22 степени.
| | веќе видена | слични
2 копии

Ќе дува умерен до засилен западен и југозападен ветер. Температурата од 11 до 27 степени. Во Скопје сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно. Ќе дува умерен до засилен западен и југозападен ветер. Температурата до 22 степени.
| | веќе видена | слични

Останато

Рускиот претседател Владимир Путин беше гостин на венчавката од австриската министерка за надворешни работи, Карин Кнејсл, која беше критикувана поради ...
сите 132 | | | веќе видена

„Во Република Македонија институциите се приватизирани од страна на луѓе кои ги именувала Владата и истата во очај ги моли односно ги задолжува да соберат сили ...
сите 41 | | | веќе видена

Пристапот до куќите кои се под вијадуктот е блокиран , населението е евакуирано , а дури и пожарникарите го напуштија местото поради страв од ново уривање. ...
сите 77 | | | веќе видена

Концертот се одржа по повод јубилејот од раѓањето на Ристо Аврамовски, Драгослав Ортаков и Стојан Стојков Врвните членови на македонската културна сцена и ...
сите 114 | | | веќе видена

„Ова е израз на непочитување“, „Говорот на Мадона беше сè само не говор во врска со Арета Френклин“, „Кој и да е тој што мислел дека Мадона треба да ѝ оддаде ...
сите 70 | | | веќе видена

Проблемот со откупот на сливите е наметнат и е резултат на неконзистентните, популистички, погрешни и криминални политики што биле водени во претходните 11 ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре, до пладне сонце, попладне облачно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: