Пандев блескаше (видео)

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев се врати во редовите на Наполи по отслужената казна од два натпревари со гол и асистенција, докажувајќи дека се наоѓа ...
| | веќе видена | слични

Само продолжи вака, го најде вистинското место, му порачал Жозе на капитенот на македонската репрезентација Актуелниот тренер на шпанскиот гигант Реал ...
| | веќе видена | слични

Еден повнимателен поглед на воведните рунди во Серие А и на ефектот на шампионот Јувентус, открива интересен куриозитет. Имено, „Старата дама“, Лацио, ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец даде гол, асистираше и изнуди пенал во победата на Наполи против Парма, за што беше прогласен за играч на мечот Најдобриот ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Наполи со многу комплименти за играта на македонскиот напаѓач против Парма Извонредната игра на Горан Пандев на натпреварот со Парма во неделата не ...
| | веќе видена | слични

Капитенот на македонската репрезентација е најзаслужен за победата на Наполи над Парма (3:1), откако изнуди пенал, постигна гол и асистираше за третиот погодок ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Контроверзниот тренер Жозе Мурињо, актуелен кормилар на Реал Мадрид, му честиташе на македонскиот ас Горан Пандев за бравурозната партија вчера попладне против ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот фудбалер Горан Пандев е прогласен за најдобар играч на дуелот помеѓу Наполи и Парма. Македонскиот најдобар фудбалер Горан Пандев беше фантастичен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со создавањето на услови за сместување на децата во претшколски установи – градинки и дневни центри за ран детски развој, создадовме простор од две недели, до ...
сите 448 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 120 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 115 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 75 | | | веќе видена

Во тек се анализи и планови за воведување евентуално на нови мерки за спречување на понатамошното ширење на вирусот. Наша стратегија и цел е навремено да ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пандев блескаше (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: